www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kaip išviliojami milijonai?

Ričardo Pasiliausko iliustracija.

Policijos pareigūnai tiria, kaip iš 50-metės vilkaviškietės banko sąskaitos dingo beveik 240 eurų. Nukentėjusioji mano, kad pinigai nuskaičiuoti sukčiaujant.

Šalies gyventojai beveik kasdien kreipiasi į policijos pareigūnus teigdami, jog tapo aferistų auka.

Šiomis dienomis Lietuvos bankų asociacijos (LBA) paskelbtame pranešime skelbiami įspūdingi skaičiai. Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių per antrąjį šių metų ketvirtį taikėsi išvilioti apie 4,2 mln. eurų. Pernai sukčių padaryti nuostoliai buvo apie 1,4 mln. eurų mažesni.

LBA statistika rodo, kad šių metų antrąjį ketvirtį dar bankų sąskaitose sustabdytų ir į sukčių rankas nepatekusių lėšų suma sudarė 1,7 mln. eurų. Apie 200 tūkst. eurų per šį laikotarpį iš nusikaltėlių pavyko atgauti.

Populiariausias sukčių naudojamas apgaulės metodas – suklastota SMS žinutė ar elektroninis laiškas. Šių metų antrąjį ketvirtį užfiksuoti 1698 tokie atvejai, pernai jų buvo mažiau – 1533.

LBA pastebi, jog dvigubai padaugėjo investicinio sukčiavimo – 440 atvejai. Sukčiai siūlo investuoti ir greitai užsidirbti, o specialistai nuolat primena – stebuklingų būdų greitai užsidirbti nėra, jei kažkas skamba pernelyg gerai, tai yra pirmas ženklas, kad galėjote tapti nusikaltėlių taikiniu.

Gyventojams taip pat primenama, kad bankai, valstybės institucijos nesiunčia žinučių su aktyviomis nuorodomis į e.bankininkystės skiltį, todėl reikėtų gerai įsidėmėti savo finansinių paslaugų teikėjo oficialios interneto svetainės adresą ir visada pasitikrinti, ar jungiamasi prie jos.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika