www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Muzikinių vyšnių derlius šiais metais nuimtas kartu su Kosto Smorigino muzika

Ketvirtadienį Marijampolėje įvyko paskutinis festivalio „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“ koncertinis vakaras. 12 metus vykstantį festivalį šiais metais uždarė Kosto Smorigino trio ir styginių kvartetas. Paskutinis koncertas pasižymėjo Poezijos parke dar nematytu žiūrovų būriu, kurie nusprendė nepraleisti paskutinio festivalio pasirodymo ir tradicija tapusio Marijampolės apskrities LIONS klubo vyšnių dalijimo.

Kostas Smoriginas marijampoliečiams pateikė staigmeną – atliko koncerto išvakarėse išleistame naujame albume įrašytus kūrinius. Redos Brazytės nuotraukos.

Vakaro programą pradėjo jau visiems puikiai žinomas renginio vedėjų duetas: iš Marijampolės kilusi dainininkė Neringa Nekrašiūtė ir festivalio organizatorius Šunskų seniūnijos seniūnas Rimantas Lekeckas. Vienas pagrindinių festivalio organizatorių R. Lekeckas pasidalino įdomiu faktu, kad norintys rezervuoti kėdę klausytis koncerto atvyko anksčiau nei buvo atvežtos kėdės į Poezijos parką.

Prieš pakviesdama į sceną Kosto Smorigino trio ir styginių kvartetą N. Nekrašiūtė paskelbė, kad paskutinis festivalio koncertas „šį vakarą skamba prinokusiomis vyšniomis“ ir vėl tuoj teks laukti kito sezono.

Rimantas Lekeckas ir Neringa Nekrašiūtė su žiūrovais dalinosi įdomiais, intriguojančiais faktais.

Pagrindinis vakaro atlikėjas visiems puikiai žinomas Lietuvos teatro ir kino aktorius, muzikantas Kostas Smoriginas. Prieš pradėdamas koncertą K. Smoriginas užsiminė apie festivalį sužinojęs visai neseniai, kai jį pakvietė Bardai.lt, kuriais jau daug metų pasitiki, todėl džiaugiasi atvykęs į festivalį. Vakaras tapo dar ypatingesnis, kai festivalio vedėjai pranešė, kad žiūrovai turės progą išgirsti ne tik koncertui paruoštą K. Smorigino programą, bet ir prieš dieną išleisto naujojo albumo kūrinius. Koncertas dėl to buvo padalintas į dvi dalis, ko dar niekad nėra buvę festivalio istorijoje.

Pirmoji dalis vadinosi „Vakar“, kaip ir pats atlikėjas sakė, nes „vakar buvom jaunesni, o draugai atlaidesni“ ir šiaip gyvenimas gražesnis. Antroji koncerto dalis buvo kupina naujame albume sudėtų kūrinių, kurių dauguma dar mažai kam girdėti. Pertraukos metu tarp abiejų dalių vedėjai surengė trumpą viktoriną apie įdomius gyvenimo faktus iš atlikėjo gyvenimo ir geriausiai atsakiusius apdovanojo prizais.

Baigiamasis festivalio koncertas į Poezijos parką pritraukė rekordinį žiūrovų skaičių.

Festivalyje pakalbinti žiūrovai dalijosi įvairiomis įžvalgomis apie festivalį ir paskutinį jo koncertą. Darius, kuris šiuo metu gyvena Vilniuje, sakė: „Džiugu, kad gimtajame mieste vasarą vyksta tiek daug renginių. Išskirčiau K. Smorigino koncertą, nes kūrinių eilės man artimos dėl jų prasmės, o ir pats su draugais kartais užtraukiu „Paukščius“ – dainą, kurią jis ir atlieka“. Kitą renginio žiūrovę Nomedą labiausiai iš viso festivalio sužavėjo Vlado Bagdono koncertas, vykęs praėjusią savaitę.

Festivalio organizatoriai koncerto metu prasitarė, kad jau pradėjo planuoti kitų metų programą ir joje numatyta pakviesti daugiau atlikėjų moterų, kurių šių metų programoje daugelis žiūrovų ir pasigedo. Todėl lauksime kuo festivalis nustebins kitais metais.

Raminta Milašiūtė

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika