www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Antrą šansą gavusios medžiagos tapo puikiais „Rūpestėlio“ parodos eksponatais

Liepos 26 d. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta onkologinių ligonių asociacijos „Rūpestėlis“ kūrybinių darbų paroda „Padovanok antrą gyvenimą“. Joje eksponuojami darbai pagaminti iš antrą kartą naudojamų medžiagų, kurioms suteikiamas antras šansas. Tai labai simboliška ir visoms organizacijos narėms, kurioms antrą šansą gyventi suteikė medikai.

Parodos atidarymo data irgi buvo pasirinkta neatsitiktinai. Mat šiuos, jubiliejinius, metus asociacija pradėjo vasario 5-ąją, Šv. Agotos dieną, bažnyčioje dalindama pačių narių keptą duoną, o liepos 26 d., kai buvo atidaryta paroda, švenčiama Šv. Onos diena, laikoma naujo derliaus duonos diena.

Parodoje eksponuojami beveik 20 onkologinių ligonių asociacijos „Rūpestėlis“ narių darbai. Redos Brazytės nuotraukos.

Viešosios bibliotekos patalpose atidarytoje parodoje galima išvysti apie 20 „Rūpestėlio“ narių darbų, kurie buvo kuriami edukacijos metu arba tiesiog mokantis vienoms iš kitų. Ekspozicijoje galima išvysti vienus pirmųjų darbelių – nykštukus, kurie keliavo su narėmis ir po sanatorijas, ir buvo dovanoti įvairiems žmonėms. Moliniai dubenėliai ir lėkštės buvo pagaminti dar visai neseniai vykusioje edukacijoje, kurią „Rūpestėlio“ marėms vedė keramikė Audronė Šlyterienė. Dalis darbų jau buvo pristatyti kartu su Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto studenčių kūryba Zyplių dvare.

Padėkos žodį tarė klebonas kun. Giedrius Juozas Bakūnas.

Parodos atidarymą pradėjo marijampolietis Mangirdas Klusaitis susirinkusiems sugrojęs keletą kūrinių eufonija. Po to sveikinimo žodį tarė asociacijos vadovė Roma Karčiauskienė. Ji dėkojo už visapusišką paramą įvairioms įmonėms, kurios asociacijai atidavė, dovanojo medžiagų, siūlų ir kitų priemonių darbeliams gaminti. Didžiausia padėka skirta rėmėjams danams (UAB „Dovista“), kurie padėjo įsigyti svarbiausius įrenginius rankdarbiams gaminti – siuvimo mašinas. Asociacijos vadovė su šypsena pasidalino prisiminimu, kai vienoje iš gautų džinsų siuntų rado lapą, o visame lape daugybę kartų prašyta viena frazė –„Myliu ir taškas“. Renginyje nebuvo pamirštas ir visiems puikiai žinomas operos solistas Merūnas Vitulskis, kuris padovanojo bilietus į savo koncertą onkologinių ligų asociacijos narėms, o dovanų gavo tris jų pasiūtus nykštukus, kurie buvo skirti atlikėjo vaikams ir žmonai.

„Rūpestėlio“ vadovė Roma Karčiauskienė sakė, kad kūryba asociacijos narėms padeda užsimiršti.

Renginyje dalyvavo ir sveikinimo žodį parodos darbų kūrėjoms tarė Marijampolės savivaldybės tarybos narys, Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas ir Savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė. S. Rainienė padovanojo gėlę, kad naujos „Rūpestėlio“ patalpos būtų bent šiek tiek jaukesnės. Parodos atidaryme savo mintimis apie bendrystę su asociacija pasidalino ir Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bazilikos klebonas kunigas Giedrius Juozas Bakūnas, kuris jau ne vienerius metus bendrauja ir globoja onkologinių ligonių asociacijos „Rūpestėlis“ narius bei jų artimuosius.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika