www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Jankų vasaros ir grybų šventėje – daug gražių sukakčių

Jau tradicija tapusi Jankų (Kazlų Rūdos sav.) vasaros šventė paskutinį liepos šeštadienį šiemet kvietė ir į penktuosius grybų karaliaus ar karalienės rinkimus. Nuo pat ryto kaime šurmuliavo sporto varžybos, o vakaro programoje laukė bendruomenės apdovanojimai ir muzikinė programa, kurioje pasirodė ne tik vietiniai, bet ir Lietuvoje žinomi atlikėjai.

Jau penktus metus vykstančius grybų karalienės rinkimus šiemet laimėjusi Oskara Pažėraitė (viduryje) su kitais rinkimų dalyviais ir šventės organizatoriais. Redos Brazytės nuotraukos.

Bendruomenė šventei ruošėsi iš anksto

Šiais metais dvidešimtmetį mininti kaimo bendruomenė pasirengimą šventei pradėjo dar gerokai iki liepos 29-osios. Susirinkę į talką kaimo žmonės parke įrengė sveikatingumo taką žingsniuoti basomis kojomis.

Parke esančiame kupole nuo liepos 23 d. eksponuojama Rasos Krašinskienės siuvinėtų darbų paroda, kuria galėjo pasigėrėti ir vasaros šventės dalyviai. Neįprastoje aplinkoje pateikti darbai tikrai turi papildomo žavesio.

Be to, šventės dieną Jankų gyventojus ir šventės svečius kvietė apsilankyti Jankų seniūnijos Dambavos kaime esantis Gailutės Girniūtės ūkis. Jame buvo galima susipažinti su įvairias gyvūnais bei paukščiais: poniu, asilu, avytėmis, triušiais, balandžiais, fazanais ir kitais. 

Jankuose šventiniai renginiai prasidėjo nuo ryto vykusiomis futbolo, krepšinio ir tinklinio varžybomis. Įvairaus sporto šakose varžėsi mėgėjai ir atletai iš įvairių aplinkinių miestų ir kaimų. Visą dieną kaimo gyventojus džiugino mugė, kurioje įvairių pirkinių galėjo rasti tiek suaugę, tiek vaikai. Mažiesiems pramogų pasirinkimas buvo taip pat platus: nuo putų šou iki batutų ir piešimo ant veidų.

Mažieji džiaugėsi putų šou pramogomis.

Vakarinė dalis prasidėjo nuo sveikinimo kalbų, kurias sakė Kazlų Rūdos savivaldybės meras Mantas Varaška ir Lietuvos Respublikos Seimo nariai: Irena Haase bei Giedrius Surplys. Jankų kaimo seniūnas Jevgenijus Kušnarenko renginio pradžios irgi sveikino visus taip gausiai susirinkusius į jau tradicija tapusią Jankų vasaros ir grybų šventę ir palinkėjo gero vakaro. Prie programos organizavimo, pasak seniūno, prisidėjo visa kaimo bendruomenė. Be to, seniūnas pasveikino buvusius ir esamus Jankų kaimo bendruomenės pirmininkus, kad tiek daug nuveikė ir vis dar darbuojasi dėl visų gyventojų.

Meras Jankų bendruomeneia palinkėjo, kad „jubiliejinis skaičius būtų dvigubai ar net trigubai didesnis ir jį būtų galima paminėti jau su augančiais Jankais“.

Pasveikini jauniausi ir vyriausi Jankų gyventojai

Viena iš renginio tradicija tapęs vyriausio ir jauniausio Jankų seniūnijos gyventojų apdovanojimas. Vyriausios gyventojos tutulą jau keleri metai išlaikoa Marcelė Gudaitienė (97 metai). Jauniausi bendruomenės gyventojai – tik dviejų dienų skirtumu gimę Lėja Bosaitė ir Tilius Devižius, kurie gimė birželio gale. Juos pasveikino Seimo narys Giedrius Surplys ir padovanojo po savo knygą.

Seniūno sveikinimai – Onutei Valaitienei, šiemet sulaukusiai 80 metų.

Jankų kaimas gali pasigirti, kad turi tikrai daug ilgaamžių gyventojų, nes vasaros šventės metu buvo pasveikinta net 20 sukaktuvininkų, kurie šiemet šventė 80-meties, 85-erių ir 90-meties metų jubiliejus. Kiekvieną senjorą pasveikino seniūnas J. Kušnarenko ir bendruomenės pirmininkė Violeta Stanaitienė.

Karūnuota 2023 metų Jankų grybų karalienė

Pagrindinis šventės akcentas – jau penkeri metai vykstantys grybų karaliaus ar karalienės rinkimai. Nors daugelis sakė, kad šie metai dėl sausros bus tikrai skurdūs miško gėrybių, bet atvykę grybautojai su pilnomis pintinėmis įrodė kitką. Šių metų grybų karaliene buvo karūnuota Oskara Pažėraitė, kuriai grybavimas ir buvimas miške teikia vien tik malonumą. 12 metų mergaitė pasidalino, kur auga savo grybai ir prasitarė, kad jai karalienės titulą atnešusią voveraičių pintinę pririnko nuo pietų ir skubiai atvežė jau į patį renginį.

Meilė gamtai ir geriausių vietų grybauti žinojimas tikriausiai perduofdamas genais, nes būtent praeitų metų Jankų grybų šventės karaliumi buvo išrinktas Rūtenis Pažėra, šiųmetės nugalėtojos vyresnysis brolis. Pirmąją vietą laimėjo Emilis Pažėra, kuriam visai nedaug trūko iki sesės laimėtos karūnos, nes rado tikrai įspūdingą baravyką. Grybų karalienę su laimėjimu pasveikino Seimo narė Irena Haase.

Tradicinė vasaros šventė į Jankus pritraukė ir svečių, ir daugybę vietos gyventojų.

Vakaro muzikinėje dalyje pasirodė Kazlų Rūdos kultūros centro kapela „Rudnia“. Daugelio laukė ir „Tikrosios Išdykėlės“ pasirodymo, o atlikėja nuo pirmų dainų akordų pakvietė visus šokti. Linksmybes Jankų kaimo šventėje tęsė dainininkas Valdas Lacko. Programa baigėsi grupės „Bičiuliai“ koncertu ir „Žalvarinio“ ugnies šou.

Raminta Milašiūtė

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika