www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Javapjūtę sunkina laukuose kylantys gaisrai

Javapjūtė šiemet ūkininkams kelia rūpesčių dėl laukuose nuolat kylančių gaisrų. Užtenka menkos kibirkšties ir sausros išdžiovinti laukai užsiliepsnoja, naikindami taip sunkiai užaugintą derlių. Nuo savaitgalio iki antradienio Marijampolės regione registruoti keturi tokie gaisrai.

Gaisras. Ričardo Pasiliausko nuotrauka.

Šeštadienį per pietus Šakių rajono Kadarinių kaime kombainui kuliant grūdus užsidegė javų laukas. Degančias ražienas iš toli pastebėjo lauko savininkas ir pats su šeima puolė gesinti gaisro. Į pagalbą buvo iškviesti ir ugniagesiai. Kombainu javus kūlęs darbininkas pats gaisro per dulkių debesis ir nepamatė, jį sustabdė ūkininkas. Užsidegė ne tik ražienos, bet ir nepjautų javų plotas. Išdegė apie 3 arai ražienų ir apie 90 arų nepjautų javų. Kombainas nenukentėjo.

Ugniagesiai sako, kad kai laukai tokie sausi, gaisrui kilti pakanka ir menkos kibirkštėlės, kurią gali įskelti į kombainą atsimušęs akmenukas. 

Tą pačią dieną javų laukas užsidegė ir Vilkaviškio rajono Miestlaukio kaime. Gaisro metu išdegė 50 arų nepjautų javų.

Pirmadienį Šakių rajono Ūselių kaimo laukuose dirbant kombainui užsidegė 30 arų ražienų. Gaisrą gesino ir ugniagesiai, ir keturi gyventojai gesintuvais. Gaisro priežastis – iš javų kombaino išlėkusi kibirkštis.

Kalvarijos sav. Juodųjų Šaltinių kaime 10 hektarų plote degė ražienos.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika