www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Šiemet festivalis „Marijampolė Music Park“ vėl skambės ne tik parkuose

Viktorija Miškūnaitė ir Leonas Somovas vėl džiugins savo pasirodymais.

Dešimtmetį vykstantis profesionalios muzikos vasaros festivalis „Marijampolė Music Park“ – jau seniai neatsiejama miesto kultūrinio gyvenimo dalis. Šiemet tradiciškai rugpjūčio antroje pusėje koncertai vėl skambės ne tik įspūdinguose Marijampolės miesto parkuose, bet ir meno raiškai netikėtose erdvėse.

Mėgstantis eksperimentuoti, nuolatos ieškantis naujų idėjų ir dovanojantis klausytojams įdomias programas festivalis toks bus ir šiais metais, o jo tema – „Dešimtmečio draugai“. Rugpjūčio 18–30 dienomis „Marijampolė Music Park“ pristatys ryškiausius Lietuvos ir užsienio muzikos, teatro, šokio atlikėjus per devynerius metus festivalyje kūrusius ir atlikusius išskirtines menines programas.

Pirmasis, visiškai naujas akordas – rugpjūčio 17 d. 17.30 val. „Spindulio“ kino teatro fojė pristatoma paroda – festivalio dešimtmečio istorija.

Dvi konceptualias programas su charizmatiškais solistais pristatys šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir maestro Modestas Barkauskas. Rugpjūčio 18 d. Poezijos parke festivalio atidarymo koncerte „Apie meilę prancūziškai“ meilės vizijomis dalinsis operos solistė, sopranas Viktorija Miškūnaitė, o rugpjūčio 30 d. Marijampolės kultūros centre festivalio uždarymo koncerte „Užmarštis“ skambės Astoro Piacolos (Astor Piazzolla) muzika su tango vokaliste Egidija Mačiulyte, gitaristu Chrisu Rubensu bei Vilniaus tango teatro šokėjais.

Didelis dėmesys festivalyje šiais metais skiriamas džiazo muzikai. Savaitgalį – rugpjūčio 25 ir 26 dienomis – klausytojai galės mėgautis „Džiazo naktimis“ ir Vytauto Didžiojo parke gėrėtis Latvijos saksofonų kvarteto „Atomos“ „Didmiesčių peizažų“ programa bei fantastišku duetu – pianisto iš Belgijos Ewout Pierreux ir vokalistės iš Pietų Afrikos Tutu Puoane  programa. Rugpjūčio 22 d. atvyks dar vieni žavingi festivalio bičiuliai – tai lietuviško džiazo korifėjai, virtuozai, kuriems džiazas yra šventas, džiazas – jų gyvenimas ir aistra: jų darbas ir malonumas. Tai Neda Malūnavičiūtė, Vytautas Labutis ir Richardas Banys – trio su programa „Spiritus in Jazz“.

Ir visiškai išskirtinis festivalio vakaras – rugpjūčio 19-oji! Tą vakarą dvi koncertų erdvės susilies į vieną: jauki, balta, nedidukė Marijampolės evangelikų liuteronų bažnyčia, o iš jos pravėrus duris – aikštė ir „Spindulio“ kino teatro stogo terasa. Bažnyčioje specialiai festivaliui sukurtą „Monologų“ programą pristatys talentingas Lietuvos aktorius Ainis Storpirštis ir marimbos virtuozas iš Latvijos Guntaras Freibergas (režisierė Eglė Storpirštienė). Pasibaigus „Monologams“ ir pravėrus bažnyčios duris klausytojai galės tęsti muzikinę kelionę ir gėrėtis elektroninės muzikos kūrėjo ir atlikėjo Leono Somovo ant „Spindulio“ kino teatro stogo atliekama programa „Garso evoliucija“.

Išskirtinis festivalio įvykis – knygos „10 (Iš) Gyvenimų | Marijampolės koncertų erdvės“ pristatymas. Tai mažoji vasaros muzikos festivalio „Marijampolė Music Park“ dešimties metų istorija, atverianti žvilgsnį ir mintį į nuostabias miesto erdves: parkus, kiemelius, bažnyčias, koncertų sales, taip pat netikėtas menui erdves. Knygoje pristatoma dešimt Marijampolės erdvių, kurios atskleidžiamos koncertavusių atlikėjų žodžiais, išgyvenimais, jausmais, emocijomis, mintimis. Kiekviena erdvė iliustruota nuotraukomis ir gražiausiomis įvykusių koncertų akimirkomis. Šios knygos pristatymas vyks rugpjūčio 22 d. 18 val. Kačių kiemelyje.

Palydėkime vasarą su dešimtuoju „Marijampolė Music Park“ festivaliu! Visi renginiai nemokami, sekite reklamas.

„Marijampolė Music Park“ programa.

Parengta pagal VšĮ „Sol artis“ informaciją

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika