www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Rugpjūčio 9 dienos „Suvalkiečio“ laikraštyje skaitykite:

Marijampoliečiai Tarpučių gatvėje pasigedo statybininkų: darbai nejuda

Miestelėnai laukia, nesulaukia, kada Tarpučių gatvėje bus baigti remonto darbai, paklotas asfaltas, sutvarkyti šaligatviai, gatve judėti bus patogiau. Gyventojų šiame mikrorajone gyvena daug, eismas intensyvus. Važiuojama ir pėsčiomis einama į darbus, moksleiviai lekia dviračiais ir paspirtukais į mokyklas, treniruotes, būrelius. Jau daug darbų padaryta: daug kur sukloti nauji šaligatviai, sudėti bortai, sumontuoti lietaus nuotekų tinklai. Tačiau nemažai dar ir likę. Vietomis nėra šaligatvių, nuo Tarpučių–Eitkūnų–Atgimimo gatvių sankryžos išraustas takas, netoli sankryžos su Vilkaviškio gatve dar nepaklota pralaida. Jau koks mėnuo gatvėje nesimato dirbančių statybininkų, tad žmonės nerimauja, kada gi tos pabaigtuvės? Čia pat rugsėjis, kai eismo intensyvumas išaugs kelis kartus.


Spyna, kaip ir žmogus, turi savo paslaptis


Ramina Bielienė, daugiau kaip 20 m. dirbusi vadovaujamą darbą, jau apie 25-erius metus dirba šeimos įmonėje. „Xkodas“ išaugo iš mažo šeimos verslo, pradėto 1987-aisiais. Ekonomistei Raminai, tuokart jau susiradusiai darbą Savivaldybėje, dėl šeiminių aplinkybių (susirgus vyrui) teko išsispirti iš aukštakulnių ir stoti prie raktus gaminančių įrenginių, prie kurių anksčiau net prisilietusi nebuvo. Šiandien ji su sūnumi Vytautu Bieliu, vadovaujančiu „Xkodui“, džiaugiasi, kad įmonė „išaugo“ paprastų raktų gamybos „marškinėlius“. Dabar į „raktinę“ žmonės ateina ne tik pasidaryti trūkstamų raktų. Kam dar nėra tekę susipažinti su pažangiausiomis technologijomis, trumpai pasakysime tiek: šiandien namų duris galime atsirakinti vos prilietę spyną pirštu arba net būdami kitame žemyne. O jei pakeliui į pajūrį, kažkur apie Kryžkalnį, atsimename, kad turbūt neišjungėme lygintuvo namuose, skambiname kaimynui ir sakome: atrakinu duris, nueik, pažiūrėk, ar išjungiau“. O po to, kai kaimynas patikrins ir patvirtins, kad tikrai išjungėme, telefonu vėl užrakiname savo namus ir ramiai keliaujame pajūrin.
Ir visa tai – ne ateitis. Tai yra šiandienos realybė ir tikrai ne prabanga. Na, panašiai kaip mobilusis telefonas.


Mokolų-Tarpučių bendruomenė: norime, kad Santarvės parkas taptų dar patrauklesnis


Mokolų-Tarpučių bendruomenė gerokai skiriasi nuo kitų, nes tai yra vienintelė Marijampolės savivaldybėje viešoji įstaiga, įsteigta dar 2004 metais. Bendruomenė nuo kitų skiriasi ir tuo, kad ji jungia dvi vietoves, be to, yra viešoji įstaiga – visa tai atsispindi bendruomenės pavadinime. Tai turi ir savo pliusų, ir minusų.
Apie tai, kuo šiandien gyvena bendruomenė, kokių planų ir svajonių turi, sutiko papasakoti jos pirmininkė Jolita KUČINSKIENĖ.


Europarlamentas Juozas Olekas geriausiai pailsi savo protėvių sodyboje


Rugpjūtis – atokvėpio metas ir politikams. Europos Parlamento nariai atostogauja iki rugpjūčio 20-osios, kai vėl bus surengta plenarinė sesija Briuselyje. Dar pernai rudenį lankantis šiame mieste ir kalbinant europarlamentarą, buvusį sveikatos ir krašto apsaugos ministrą, mūsų kraštietį Juozą Oleką sulaukiau pakvietimo į jo prosenelių sodybą Vilkaviškio rajone, Didžiųjų Būdežerių kaime, kur politikas pralaidžia daugiausia laisvo laiko ir bitininkauja. Kai dabar apsilankėme šioje sodyboje, susitarėme, kad apie politiką nekalbėsime, nors šios temos vis tiek nepavyko išvengti.


Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika