www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Stichinė liūtis ir vėtra nuniokojo Lietuvą

Šeštadienį ir sekmadienį bei pirmadienį beveik visoje Lietuvoje praūžus audroms su žaibais, stichinėms liūtims skaičiuojama gamtos padaryta žala. Stipriai kliuvo Vakarų Lietuvos kraštui. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, sekmadienį ryte Klaipėdoje per vieną valandą iškrito 53 mm. lietaus, o tai yra daugiau nei pusė viso mėnesio normos. Dėl to užtvino dalis gatvių, jos tapo nepravažiuojamos.

Tokie vaizdai užfiksuoti Kybartuose ir aplinkinėse vietovėse. Romo Šunoko nuotraukos.

Ugniagesiai gelbėtojai savaitgalį daugybę kartų vyko šalinti ant kelių, namų, automobilių užvirtusių medžių. Marijampolės regione liūtis su galingu škvalu labiausiai nusiaubė Vilkaviškio rajono Kybartų miestelį, nemažai kliuvo ir Šakių rajonui. 

Kybartuose ir aplinkinėse vietovėse vėtros išrauti medžiai virsdami nutraukė elektros laidus, buvo išvartyti elektros stulpai, žmonės liko be elektros. Kai kuriose gatvėse medžiai užgriuvo automobilius, kelius, užtverdami pravažiavimus.

Pranešimus apie vėjo padarytą žalą iš Kybartų ugniagesiai pradėjo gauti vėlų sekmadienio vakarą, prieš vidurnaktį. Kelių, gatvių atlaisvinimo darbai vyko iki ryto ir kitą dieną.

Pranešta, kad Gudkaimio kaime ant kelio užvirtęs medis užtvėrė pravažiavimą. Gaisrininkai taip pat skubėjo šalinti medžių į Kybartų Kudirkos Naumiesčio, Darvino, Gedimino gatves.

Kudirkos Naumiesčio gatvėje medis užvirto ant automobilio „Audi 100“ ir namo. Laimė, nukentėjusių nebuvo. Gaisrininkams buvo sudėtinga iki įvykio vietos privažiuoti, nes keliai buvo užblokuoti viesulo išguldytų medžių. Teko laukti, kol keliai bus atlaisvinti.

S. Nėries gatvėje vėtros išverstas medis nutraukė elektros laidus, kurie užkrito ant medinėmis dailylentėmis apkalto namo. Gyventojai išsigando, kad namas gali užsidegti, jautėsi svilėsių kvapas. Atskubėję Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai paties gaisro neaptiko. Šalia gulėjo vėtros išverstas medis, kurį pareigūnai pašalino.

Šakių rajone vėtros išversti medžiai užtvėrė kelius Sudargo, Slavikų, seniūnijose.

Pranešimų iš Kazlų Rūdos, Kalvarijos, Marijampolės savivaldybių apie vėtros išvertus medžius buvo vienas kitas. Kazlų Rūdos seniūnijoje Kazliškių kaime medis užvirto ant elektros laidų. Marijampolės savivaldybėje Skriaudučio kaime medis ant elektros laidų nuvirto javų lauke. Pamatę kibirkštis gyventojai išsigando, kad gali užsidegti javų laukas. Nuvirtusį medį pašalino ugniagesiai ir budėjo, kol atvyko ESO darbuotojai.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika