www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kokias automobilio detales reikia periodiškai tikrinti arba keisti?

Kuo daugiau kilometrų nuvažiuojate su savo automobiliu, tuo didesnė tikimybė, kad greitu metu kurią nors automobilio dalį reikės keisti. Periodiškai turėtumėte tikrinti daugelį mašinos detalių, kadangi tai turi tiesioginės įtakos jūsų saugumui kelionių automobiliu metu. Šiame tekste pakalbėsime apie periodišką automobilio dalių tikrinimą, jų dėvėjimąsi ir keitimą.


Kokios automobilyje esančios dalys yra dažniausiai keičiamos?

Norint išlaikyti gerą techninę automobilio būklę ir atitikti visus techninės apžiūros keliamus reikalavimus, reikia reguliariai tikrinti įvairias mašinoje esančias detales. Tai dažnu atveju galite daryti ir patys, tačiau mažiau savo gebėjimais ir žiniomis pasitikintiems rekomenduojame apsilankyti pas specialistus, kurie visą patikros darbą atliks už jus.
Jei savo automobilį atiduodate į autoserviso rankas, būkite tikri, kad mechanikai pakeis jums variklio tepalus, oro ir kitus filtrus, patikrins padangų slėgį, stabdžių būklę ir atliks kitas patikras. Priklausomai nuo automobilio ridos – nuvažiuotų kilometrų skaičiaus – gali tekti keisti stabdžių kaladėles, o kartais ir pačius diskus. Šarnyrai taip pat yra jautresnės automobilio dalys, kurias reikėtų stebėti ir reguliariai tikrinti kartu su automobilio padangomis, stabdžiais ir kitomis, nuolat dirbančiomis, automobilio detalėmis.
Atsižvelgiant į visas aplinkybes gali tekti keisti ir trapecinius diržus bei žvakes. Kiek dažniau gali tekti keisti langų valytuvus, nes šie turi efektyviai valyti langus, nepalikdami jokių juostų, kurios tik trukdo vairuotojo matomumui.
Reguliariai turėtumėte tikrinti ir automobilio akumuliatorių. Juk nei vienas vairuotojas nenori įlipęs į mašiną būti nemaloniai nustebintas – kai mašina tiesiog neužsiveda, nes akumuliatorius yra išsekęs. Taip gali atsitikti dėl keletos priežasčių. Pirmiausia ir dažniausiai pasitaikanti priežastis yra palikti įjungti automobilio žibintai. Tai greičiausias kelias išsikrauti akumuliatoriui. Taip pat įtakos turi ir jo senumas bei nusidėvėjimas. Akumuliatoriaus būklei įtakos turi ir netinkamas įkrovimas, pavyzdžiui, perkrovimas. Taigi priežasčių ne viena – būtina jį periodiškai tikrinti. Tą galima padaryti įsigijus specialų įrenginį arba nuvežus į autoservisą.


Kurios mašinos dalys susidėvi greičiausiai?

Nenuostabu, kad net ir nusipirkus visiškai naują automobilį tiesiai iš salono, ilgainiui reikės tam tikras jo dalis keisti. Tai natūralus dėvėjimo procesas, kuris gali vykti greičiau, jei mašinas yra eksploatuojama dažniau.
Taigi pirmiausia kalbame apie automobilio padangas, kurios tikrai greitai dėvisi, ypatingai jei mėgstate daug ir greitai stabdyti – kuo didesnė trintis su kelio danga, tuo padangos greičiau dėvisi. Taip pat kažkada teks keisti ir sankabos diską, kuris yra atsakingas už galimybę perjungti pavaras. Dar vienas jautrus dilimui automobilio elementas yra ir amortizatoriai, kurie patiria nemenkus išbandymus važiuojant nelygia kelio danga ir duobėmis. Amortizatorius reikėtų rinktis atsakingai, todėl rinkitės tik gerai žinomus šių detalių gamintojus. SACHS amortizatoriai – laiko patikrintos detalės, kuriomis nenusivilsite.


Užsiimti pačiam ar palikti specialistui?

Ne visi domisi automobiliais, todėl natūralu, kad tam tikrų užduočių patiems atlikti nepavyks. Tačiau jei turite bent pagrindines žinias apie automobilių priežiūrą ir atskirus komponentus, tuomet prižiūrėti automobilį savarankiškai – tai puiki proga sutaupyti. Tiesiog reikia nepamiršti reguliariai tikrinti tam tikras detales, įvertinti jų būklę ir, reikalui esant, jas pakeisti. Kai kurias detales galėsite be vargo pasikeisti patys, tačiau bus ir tokių, kurias geriau palikti specialistams.

Užs. 931.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika