www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Rugpjūčio 12 d. „Suvalkietyje” skaitykite:

Nauja knyga apie Marijampolės istoriją sulaukė didelio dėmesio


Marijampoliečiai domisi savo miesto istorija ir praeitimi – tuo buvo galima įsitikinti ketvirtadienio vakarą Bulotų namuose, kur surengtas istoriko, Kauno regioninio valstybės archyvo Marijampolės filialo vedėjo Rimvydo Urbonavičiaus pirmosios knygos „Marijampolės istorijos puslapiai“ pristatymas. 60 vietų Bulotų namų palėpė, kurioje buvo suplanuotas renginys, greitai prisipildė, žmonės vis dar rinkosi, tad buvo nutarta persikelti į šio muziejaus kiemelį ir pristatymą surengti lauke. Jį moderavo Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialinio muziejaus vyresnysis muziejininkas Tomas Kukauskas.


Gėlėmis apvainikuota Žolinė


Rugpjūčio 15 dieną Katalikų Bažnyčioje bus švenčiama Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmė. Pamaldose bus šventinami žolynai, naujas derlius ir vaisiai. Apie artėjančią Žolinės šventę savo mintimis dalinosi kunigas, Marijampolės kolegijos kapelionas, teologijos mokslų daktaras Kęstutis Žemaitis. Kunigą kalbino „Suvalkiečio“ praktikantė, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto antrakursė Gabrielė MINELGAITĖ.


Lina ir Martynas Sungailai gerą gyvenimą Švedijoje iškeitė į Marijampolę


Prieš metus iš Švedijos, kurioje praleido nemažai metų, į Lietuvą, Marijampolę, sugrįžo gyventi Linos ir Martyno Sungailų šeima. Čia, Gamyklų gatvėje, jie turi karkasinių modulinių namų gamybos įmonę „Imota“, kuriai vadovauja Martyno brolis, o jis pats – bendraturtis. Lina – „Imotos“ projektų vadovė, dirbanti su užsienio rinkomis. Nors abu jie nėra suvalkiečiai, bet sodybą įsigijo netoli Marijampolės esančiame Trakiškių kaime, puikiai čia įsikūrė ir sako niekada nesigailėję dėl tokio savo sprendimo.


„Bijai vilko – neik į mišką. Arba eik į kitą mišką“


Taip sako Simonas Petrulis, UAB „Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės“ direktorius. Tačiau ne apie baimes kalbėjomės. Įdomu, kaip vyksta darbai LEZ‘e – laisvojoje ekonominėje zonoje? Netrukus planuojama vienų projektų pabaiga, kitų – startas. Ar čia vykstantys darbai neleis „miegoti“ Marijampolės regionui? Ar užteks darbo jėgos būsimoms įmonėms? Ar gyventojai turės stabilų ir gerai apmokamą darbą? Ar tapsime svarbiu „tašku“ Europoje dėl to, kad šalia mūsų – ir „Rail Baltica“, ir „Via Baltica“?


Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika