www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Būkite atsargūs su kondicionieriais per karščius: peršalti tampa itin paprasta

Vasarą įsivyravus karštiems orams vis dažniau atsivėsiname kondicionierių pagalba. Visgi, kartais jie gali mus ne tik atvėsinti, bet ir iššaukti tokias sveikatos rizikas kaip lūpų pūslelinė, perpūtimai, gerklės ir galvos skausmai. „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė įvardija, ką daryti, jeigu pasireiškė vienas iš šių simptomų.

Oro kondicionierius. Nuotrauka iš interneto.

Peršalti galime ir vasarą

Dėl temperatūros pokyčių kiekvienas galime peršalti ir vasarą, teigia vaistininkas M. Rutalė. Visgi, anot jo, didžiausia peršalimo ligų rizika kyla tiems, kurių imunitetas yra stipriai nusilpęs.

„Kartais peršalus ne visada mums pakanka vaistų, skirtų simptomams malšinti. Pirmiausia rekomenduojama vartoti vitaminą C, kuris ne tik gelbsti stiprinant imunitetą, bet ir vartojant jį ligos metu, šis gali sutrumpinti jos trukmę. Panašų poveikį turi ir vitaminas D, kuris gali padėti palengvinti ligos simptomus bei tuo pat metu stiprinti imuninę sistemą. O jeigu karščiuojate, papildomai vartokite elektrolitų ir gliukozės tirpalus, kurie atstatys prarastus mineralus ir elektrolitus, padės palaikyti optimalų skysčių kiekį bei suteiks organizmui energijos“, – pataria vaistininkas M. Rutalė.

Rekomenduojamas 5 laipsnių skirtumas

Vos 5 laipsniai – tokį saugų temperatūrų skirtumą rekomenduoja vaistininkas. Tačiau jis pastebi, kad šių patarimų ne visuomet yra laikomasi.

„Ne paslaptis, kad per karščius žmonės ieško įvairiausių būdų, kaip kuo greičiau atsivėsinti. Vos tik iš lauko atėję į ofisus arba įsėdę į automobilį jie kondicionierių pagalba nustato gerokai per žemą temperatūrą. Taip pat norint atsivėsinti, žmonės mėgsta kondicionierius atsisukti tiesiai į save. Tačiau taip praleidžiant ilgesnį laiką padidėja rizika peršalti ir čia tampa nebesvarbu, prisidengsite gerklę ar ne, vis tiek galite sulaukti gerklės skausmo“, – pasakoja vaistininkas.

Lūpų pūslelinė

„Lūpų pūslelinė daugumai gali būti atpažįstama kaip virusinė liga, perduodama artimo kontakto su sergančiuoju metu, tačiau iš tiesų jos išprovokavimui įtakos irgi gali turėti nusilpęs imunitetas. Sausas ir šaltas kondicionieriaus oras gali pažeisti mūsų lūpų nervų galūnėles, o jeigu jūsų imunitetas nusilpęs, joms sunkiau atsistatyti. Norint išvengti šios ligos, vertėtų netgi ir vasarą stiprinti savo imunitetą bei naudoti maitinančius lūpų balzamus“, – pataria vaistininkas M. Rutalė.

Gerklės skausmas

„Vaistinėse tenka sulaukti pacientų, kurie skundžiasi gerklės skausmu po ilgesnės kelionės automobiliais ar lėktuvais, kadangi tada padidėja skirtumas tarp temperatūros patalpoje ir lauke. Tokiais atvejais patariama gerklės skausmą malšinti čiulpiamomis pastilėmis, skalavimo skysčiais, druskos tirpalu. Visas šias priemones naudokite kas 3-6 valandas“, – pataria vaistininkas M. Rutalė.

Vaistininkas priduria, kad jeigu vargina stiprus gerklės skausmas, vietinio poveikio vaistų nepakaks. Anot jo, tokiais atvejais gelbsti geriami priešuždegiminiai vaistai nuo peršalimo arba skausmo: paracetamolis, ibuprofenas ir kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo.

Galvos skausmai

„Dideli temperatūrų šuoliai kai kuriems žmonėms sukelia galvos skausmus. Pirmiausia suskaudus galvai pabandykite išgerti stiklinę vandens ir bent trumpam atsigulti. Kartais vien to gali pakakti, jog numalšintumėte skaudančią galvą. Taip pat galite pabandyti smilkinius pamasažuoti pipirmėtės arba citrusinių vaisių eteriniais aliejais. Jeigu skausmas vis tiek nepraeina, išgerkite priešuždegiminių vaistų nuo skausmo ir bent 4 valandas nevartokite pakartotinės dozės“, – pataria vaistininkas M. Rutalė.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika