www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Marijampolėje naujovė – elektroniniai autobusų bilietai

Nuo rugsėjo 1 dienos už autobusų bilietus Marijampolės autobusų parko miesto ir priemiesčio autobusuose bus galima atsiskaityti elektroniniu būdu. Nors elektroninių bilietų sistema pradės galioti tik nuo rugsėjo pirmosios, korteles įsigyti galima jau dabar. Su šia naujove atsiskaityti už bilietus bus ne tik lengviau, bet ir pigiau.

R. Dobrovolskis ir K. Podolskis ragina miesto gyventojus naudotis elektroniniais bilietais. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Kaip viskas veiks?

Marijampolės autobusų parko Eksploatacijos skyriaus viršininkas Robertas Dobrovolskis pademonstravo, kaip greitai ir paprastai vyks atsiskaitymas kortele.

Kortelę įsigyti jau galima autobusų stotyje, nuo rugpjūčio 21 d.   visuose miesto autobusuose, o vėliau ir priemiesčio autobusuose bei papildomuose platinimo taškuose. Verta paminėti, kad kortelė nieko nekainuoja. Įsigijus ją papildyti reikės mažiausiai trimis eurais, kuriuos vėliau bus galima panaudoti transporto paslaugoms.

Keleivis įsigydamas kortelę vairuotojui nurodo, kokią pinigų sumą nori įnešti į savo kortelės el. piniginės sąskaitą (ne mažesnę kaip 3 Eur). Vairuotojas, priėmęs pinigus iš keleivio, per kasos aparatą šiuos pinigus perveda į keleiviui išduodamą kortelę, kuria galima naudotis iš karto. Kiekvienas asmuo įprasta tvarka įlipa pro priekines duris, prie kurių bus komposteris, kuriuo ir nuskenuojama kortelė.

Papildoma nauda keleiviams – nemokamas persėdimas miesto maršrutuose. Važiuojant miesto maršrutais po pirmo kortelės pažymėjimo per 30 minučių bus galima persėsti į kitą autobusą ir nemokėti nieko, tereikia po persėdimo kitame autobuse pažymėti kortelę, bet pinigai iš elektroninės piniginės nebus nuskaityti.

Apie kainas

Nuo rugsėjo 1 dienos įsigalios patvirtintos naujos bilietų rūšys, atitinkamai ir naujos kainos. Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimu vienkartinis visos vertės miesto bilietas kainuos 90 centų, toks pats elektroninis bilietas – 70 centų. Priemiestinio maršruto autobuso vieno kilometro įkainis – 0,13 Eur, tačiau atsiskaitant elektroninio bilieto kortele, ši kaina mažėja 15 proc.

Su elektroninio bilieto kortele važiavimas viešuoju transportu taps paprastesnis ir pigesnis.

R. Dobrovolskis pažymi, kad žmonės, kurie naudosis elektroninio bilieto sistema, važiuos pigiau.

– Anksčiau miesto autobusų maršrutų terminuoti bilietai buvo tik mėnesiniai. Šiandien su elektroninių bilietų sistema turime mėnesinį, mėnesinį, kuris galioja tik darbo dienomis, septynių dienų bilietą ir metinį terminuotą bilietą, – sako R. Dobrovolskis.

Nauja bilietų sistema labai pasitarnaus moksleiviams ir jų tėvams. Jiems atskiros kortelės pirkti nereikės, užteks turėti tik galiojantį moksleivio pažymėjimą, kurį bus galima naudoti taip pat, kaip ir elektroninio bilieto kortelę.

Pasak Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio, tėvai papildys vaiko elektroninę piniginę, susietą su moksleivio pažymėjimu, ir bus galima važiuoti.

K. Podolskis taip pat paminėjo, jog tokia sistema įgyvendinta tam, kad žmonėms būtų paprasčiau, kad kuo daugiau Marijampolės gyventojų rinktųsi viešąjį transportą.

Nerimauti dėl naujovių nereikėtų

R. Dobrovolskis skuba nuraminti senjorus ir kitus gyventojus, bijančius, kad nemokės susidoroti su nauja bilietų sistema:

– Nuogąstauti nereikėtų. Elektroninio bilieto kortelė perkama vieną kartą ir galioja penkerius metus. Kortelę reikės tik papildyti, o tą, kaip minėjau, bus galima padaryti ir autobusų stotyje, ir pas vairuotoją.

Elektroninių bilietų nauda ta, kad kiekvieną kartą įlipus į autobusą nereikės ieškoti smulkių, nereikės laukti grąžos. Procesas vyks daug paprasčiau ir greičiau. O be to, šių bilietų kainos bus mažesnės.

Projekto įgyvendinimas užtruko

Elektroninių bilietų projektas turėjo būti įgyvendintas jau 2022 metų vasarą, tačiau buvo nukeltas visiems metams.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda pasakoja, kad keblumų buvo daug:

– Rangovai, laimėję viešuosius pirkimus, laiku neįvykdė savo įsipareigojimų, turėjo didelių techninių ir tiekimo problemų, kelis kartus teko pratęsti sutartį ir net skaičiuoti delspinigius.

Nepaisant to, meras P. Isoda džiaugiasi, kad viskas pavyko ir nuo rugsėjo 1 d. projektas startuoja.

Visi Marijampolės gyventojai raginami naudotis elektroniniais bilietais, nebijoti naujovių ir kuo daugiau naudotis viešuoju transportu.

Toma Andriušaitytė

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika