www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

AR SUNKU PAKEISTI ĮMONĖS REGISTRACIJOS ADRESĄ?

Bet kurio tipo įmonė yra laikoma juridiniu asmeniu, o jos buveine vadinama ta vieta, kur yra nuolatinis jos valdymo organas. Patalpa, kurioje yra įregistruota įmonė, turi būti įregistruota Nekilnojamo turto registre.

Kokioms įmonėms yra privaloma turėti registracijos adresą?

Turėti registracijos adresą yra privaloma visoms Lietuvoje steigiamoms ir registruojamoms įmonėms – uždarosioms akcinėms bendrovėms, mažosioms bendrijoms, viešosioms įstaigoms, individualioms įmonėms ir kt. Daugeliu atveju įmonės adresas nurodomas ten, kur ir bus vykdoma jos veikla.
O jeigu patalpos, kuriose norima įregistruoti įmonę, priklauso ne steigėjui, o kitam savininkui, tuomet reikia gauti raštišką pastarojo leidimą. Įmones registruoti būtina todėl, kad jų adresas bus naudojamas oficialių įstaigų registruose, jo reikės Valstybinei mokesčių inspekcijai, Sodrai ir kitoms valstybinėms institucijoms.

Kada galima keisti įmonės registracijos adresą?

Pasitaiko atvejų, kai juridinio asmens statusą turinti įmonė, pasibaigus patalpų nuomos sutarčiai, negali jos pratęsti, nes jų savininkas atsisako tai daryti. Tada tenka ieškotis naujų patalpų ir jas nuomotis. O adreso keitimas, kaip ir kiti svarbūs įmonės gyvenimo momentai, turi būti priimamas įmonės akcininkų, dalininkų susirinkime. Jis turi būti protokoluojamas, nes, tolimesnėje eigoje tvarkant dokumentus, bus reikalingas protokolas. Bet jeigu įmonės savininkas yra vienintelis jos akcininkas, tada galioja jo paties sprendimas.

Kokių dar reikia laikytis procedūrų, keičiant įmonės buvimo vietos adresą?

Jei įmonę sudaro keli akcininkai, po jų susirinkimo dar reikia atlikti keletą atitinkamų procedūrų ir laikytis tam tikrų reikalavimų. Kai keičiamas įmonės adresas, keičiasi ir jos įstatų duomenys, todėl visus keitimo dokumentus privalo patvirtinti notaras. Paskui įmonės steigimo dokumentai su visais atliktais pakeitimais turi būti įregistruoti Juridinių asmenų registre.

Kas gali įmonei padėti kuo greičiau sutvarkyti jos registracijos adreso pakeitimo reikalus?

Jei jums yra reikalingas įmonės adreso keitimas, nenusiminkite, Lietuvoje veikia nemažas būrys įmonių, kurios užsiima šios rūšies paslaugomis. Jos sutvarko visus įmonės adreso pakeitimui reikiamus dokumentus, prireikus, savo darbą puikiai išmanantys šios srities profesionalai konsultuoja savo klientus visais jiems rūpimais klausimais.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika