www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Senjorų piknikas Marijampolėje

Rugpjūčio 29 dieną Nacionalinio socialinės integracijos instituto „Senjoro“ programa kviečia senjorus visoje Lietuvoje palydėti vasarą ir maloniai praleisti laiką Senjorų piknikuose. Renginio organizatoriai kviečia prie šios akcijos prisijungti senjorus, bendruomenes ir su senjorais dirbančias organizacijas. Kartu sukurti progą senjorams susiburti, bendrauti, ragauti bei bendraminčių rate pasimėgauti paskutinėmis vasaros akimirkomis ir taip kartu kurti pozityvią senatvę.

Senjorų piknikas. Organizatorių nuotrauka.

Galimybė senjorams kurti bičiulystes ir pabūti gamtoje

„Vasaros sezonu Lietuvoje gausu renginių, ir, visgi, retas iš jų orientuotas į senyvo amžiaus žmonių poreikius – tiek renginio erdvės pritaikymu senjorų patogumui, tiek savo turiniu.  Senjorai pasigenda renginių, kuriuose būtų proga susipažinti ir pabendrauti. Lankydami senjorus, dažnai išgirstame, kad jiems vasara, priešingai nei jaunesnei kartai, kelia nemažai iššūkių. Dažnam kyla sveikatos problemų dėl karščių, senjorai jaučiasi vieniši, kol artimieji laviruoja tarp vasariškų veiklų, darbo ir atostogų“, – pasakoja „Senjoro“ programos vadovė Rugilė Bitautaitė.

Tad orams kiek atvėsus, rugpjūčio 29 dieną, skirtinguose Lietuvos miestuose senjorai bus kviečiami susiburti ir kartu, Senjorų piknikuose susikurti jaukią popietę su pašnekesiais ir skaniu maistu. Piknikų kultūra dar tik populiarėja Lietuvoje, tačiau tokio susibūrimo tikslas – būti gamtoje, dalintis maistu ir bendrauti – padeda lengviau užmegzti šiltą kontaktą, skatina bendrumo jausmą, tad net ir nepažįstami žmonės pikniko pabaigoje gali susibičiuliauti. Pasak renginio organizatorių, šia iniciatyva siekiama skatinti senjorų bičiulystės ryšius bei įkvėpti juos pačius kurti sau mielas akimirkas kasdienybėje.

Kviečia jungtis senjorus bei su senjorais dirbančias organizacijas visoje Lietuvoje

„Senjoro“ programa siekia skleisti pozityvią senatvę visoje Lietuvoje. Šiai dienai jie planuoja pakviesti senjorus į piknikus 10 miestuose – Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje, Panevėžyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Mažeikiuose, Telšiuose, Lazdijuose bei Zarasuose.  

„Norime šiais vasaros uždarymo piknikais pasiekti kuo daugiau Lietuvos senjorų, todėl kviečiame prie mūsų rengiamos akcijos prisidėti ir kitus miestus – su senjorais dirbančias organizacijas bei senjorų bendruomenes, įmones ir institucijas – juk brandaus amžiaus žmonių aplinkoje turime kiekvienas. Tikime, kad jauki aplinka gamtoje bei skanus maistas sukurs progą senjorams susitikti su seniai nematytu draugu, galbūt užmegzti naujas bičiulystes ar tiesiog turėti smagų pokalbį“, – šypsosi R. Bitautaitė.

Viskas, ko senjorų prašo akcijos organizatoriai – pasiimti pledą, pagalvėlę ar kėdutę atsisėsti bei užkandžių sau ir kitam senjorui pavaišinti. Juk dalintis visada smagiau!

Su senjorais dirbančios organizacijos, senjorų bendruomenės, įmonės ar institucijos, norinčios prisijungti prie piknikų akcijos – kviečiamos registruotis čia arba pikniko idėją įgyvendinti savarankiškai.

Piknikas Marijampolėje vyks rugpjūčio 29 d. 15 val. Poezijos parke.

Organizatorių informacija

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika