www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Marijampolėje atidaroma paroda „Mekas mirksi geriau“

Rugsėjo 6 d. MO muziejus trečiąjį kartą sugrįžta į Marijampolę, kur pakvies prisiminti parodos „Mekas mirksi geriau“ fragmentus. Iš arčiau susipažinti su legendine avangardinio kino asmenybe lankytojai galės Marijampolės kultūros centre.

„Mekas mirksi geriau“. MO muziejaus nuotraukos.


Tradiciją mieste rengti MO muziejaus parodas puoselėja parodos „Mekas mirksi geriau“ didysis mecenatas Marijampolėje UAB „Juodeliai“. Šį sykį Marijampolės gyventojai ir miesto svečiai sustabdytuose filmų kadruose galės naujai atrasti vieną ryškiausių pasaulinės kultūros figūrų iš Lietuvos, legendinį avangardinio kino kūrėją, rašytoją ir poetą Joną Meką.

J. Mekas turėjo neįtikėtiną savybę atsidurti ten, kur nereikšmingi kasdieniai susitikimai virsdavo istorija. Jo susitikimus su tuometinėmis meno ir popkultūros žvaigždėmis liudija ne tik jo filmai, bet ir filmų kadrai – XX amžiaus pabaigoje menininkas juos ėmė eksponuoti kaip savarankišką kūrybos dalį. Dalis šių kadrų tapo MO kolekcijos dalimi ir pristatomi parodoje „Mekas mirksi geriau“.  Meko žvilgsnis ieško ne kultinių asmenų ar reikšmingų monumentų, jo kamera nukreipta į draugus – trapius ir pažeidžiamus artimus žmones.

Parodoje „MO Marijampolėje. Mekas mirksi geriau“ eksponuojamos J. Meko fotografijos, kuriose galima išvysti Niujorko gyvenimą ir ne vieną žymų veikėją: Yoko Ono, Johną Lennoną, Andy Warholą, Nam June Paiką, Elvį Preslį ar Jurgį Mačiūną. Negana to, parodos lankytojai turės progos pamatyti ir ikoninį J. Meko bei siurrealizmo žvaigždės Salvadoro Dali susimirksėjimą, kuris ir nulėmė parodos pavadinimą. 

Rugsėjo 6 d. 18 val. MO muziejus kviečia į parodos atidarymo renginį Marijampolės kultūros centre. Po jo lankytojų lauks ekskursija po parodą su menininku, parodų kuratoriumi Vyteniu Buroku. Apsilankyti parodoje „MO Marijampolėje. Mekas mirksi geriau“ marijampoliečiai ir miesto svečiai galės iki spalio 10 d.

Daugiau informacijos: https://mo.lt/ivykiai/mo-marijampoleje-mekas/

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika