www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Remontas Tarpučių gatvėje vis dar kelia aistras – pabaigtuvių nematyti

Sulaukėme naujų mokslo metų pradžios, naujų džiaugsmų ir rūpesčių. Tėveliai nerimauja, kaip jų vaikams seksis mokyklose, darželiuose, ar gerai mokysis, ar nesirgs, ar gerai jausis. Ne mažiau rūpesčių kelia mintys, ar vaikai saugiai pasieks mokyklas, ypač tie, kurie jau savarankiški, į mokymo įstaigas važiuoja dviračiais, paspirtukais. Vėl linksniuojama Tarpučių gatvė: didžiausias tėvų nerimas, kaip saugiai vaikai pasieks mokyklas iš šio mikrorajono.

Gatvėje – baigiamieji darbai. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Tėvai nerimauja dėl vaikų saugumo

Pagrindinė gatvės dalis nuo sankryžos su Vilkaviškio gatve iki sankryžos su Eitkūnų gatve asfaltuota, beveik visur sudėti šaligatviai, įrengtos iškiliosios perėjos. Šiomis dienomis intensyviai buvo tvarkoma atkarpa prie sankryžos su Vilkaviškio gatve, klojami šaligatviai. Darbai kaip ir pabaigti.

Tačiau tėvams ne mažiau už Tarpučių gatvės „gerbūvį“ rūpi pėsčiųjų ir dviračių takas, kuriuo jų vaikai eina, važiuoja į mokyklas. Buvęs takas iki sankryžos su Šermukšnių gatve išraustas, statybininkai šiuo metu dar deda tik bortus, pila skaldą, tad tikimybė, kad remontas šioje dalyje bus baigtas mokslo metų pradžiai, maža.

Į redakciją paskambinęs A. J. Greimo gatvėje gyvenantis marijampolietis neslėpė nusivylimo. „Esu trijų vaikučių tėvas, jie lanko „Šaltinio“ progimnaziją. Kas važiuoja dviračiais ar paspirtukais, kas eina pėsčiomis. Iki šiol buvo dviratininkams, pėstiesiems skirtas takas, o dabar jį išrausė ir paliko. Dar gatvės susiaurėjimas padarytas. Mes, tėvai, neįsivaizduojame, kaip mūsų vaikai saugiai pasieks mokyklas, kaip mums juos apsaugoti. Šia gatve toks intensyvus eismas, o juk jie turės eiti važiuojamosios kelio dalies pakraščiu. Niekaip nesuprantu, kam reikėjo išardyti senąjį taką prieš pat rugsėjį, jeigu statybininkai žinojo, kad iki mokslo metų pradžios jo nepadarys“, – pyko marijampolietis.

Žmogus neslėpė, kad visa šių statybos darbų praktika jam sunkiai suvokiama. Tarpučių gatvę uždarė metams. Gerą mėnesį, vasarą, kai judėjimas mieste buvo daug mažesnis, niekas nedirbo, o dabar, kai prasideda pats eismo intensyvumas, mokslo metai, puolė remontus daryti. „Autobusų stotelę du mėnesius daro ir niekaip nepadaro. Nesiimtų bendrovė tiek darbų, jeigu nepajėgia“, – karščiavosi marijampolietis.

Statybininkams darbus stabdo nuolatiniai skundai

Uždarosios akcinės bendrovės „Kelranga“ direktorius Algirdas Brazys paaiškino susidariusią situaciją. Vadovo teigimu, net keletas veiksnių turėjo įtakos remonto darbų tempui. Pirmiausia šaligatvių klojimo darbus stabdė skundai. Nebuvo galima dirbti, kol situacijos neįvertino skundus gavusios institucijos. Tai atėmė laiko. Antra priežastis, vasarą statybininkams itin intensyvus darbų metas, ir pajėgimų ne visada užtenka. Darbininkai ir suserga, kitos nenumatytos aplinkybės atitraukia juos nuo darbų.

Pasak A. Brazio, autobusų stotelės Tarpučių gatvės abiejose pusėse neįrengtos ne todėl, kad bendrovė nespėja, bet dėl tų pačių skundų. Tik pradėjus darbus, gyventojai ėmė skųstis – vieniems stotelė per arti, antriems per toli, tretiems iš viso netinkama. Vienu metu statybininkams buvo siūloma iš viso tai, kas padaryta, išgriauti ir nerengti stotelių. Visgi nuspręsta dar palaukti, kol pavyks projektuotojams rasti optimaliausią sprendimą, tinkantį daugumai gyventojų.

„Kelrangos“ vadovas tikina, kad jau kitą savaitę ši atkarpa bus suremontuota.

„Kelrangos“ direktorius tikina, kad dalį išardyto pėsčiųjų tako Tarpučių gatvėje buvo planuota įrengti iki rugsėjo 1-osios. Danga bus nebe asfalto, bet grįsta trinkelėmis, takas paplatės, bus patogiau juo ir eiti, ir važiuoti. Pabaigti remontuoti šią atkarpą sutrukdė kiti darbai. „Tačiau kitą savaitę ši tako dalis jau bus išgrįsta trinkelėmis, moksleiviai galės ja naudotis. Likusią dalį tako iki pat Romuvos gatvės stengsimės ardyti kuo mažesnėmis atkarpomis, kad iš karto tai, ką išardėme, galėtume atstatyti, kad kuo greičiau taku būtų galima naudotis“, – aiškino A. Brazys. Visas pėsčiųjų ir dviračių takas bus naujai įrengtas iki šių metų pabaigos.

Važinėjančių Tarpučių gatve laukia dar vienas sunkus etapas. Apie rugsėjo vidurį nuo sankryžos su Eitkūnų gatve iki Mikalinės gatvės planuojama tęsti gatvės remontą. Bus nuimtas esamas asfaltas, vyks gatvės rekonstrukcija.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika