www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Gyventojus išgąsdino kertami medžiai

Praėjusio penktadienio popietę suskambo „Suvalkiečio“ redakcijos telefonas. „Gal galite mums padėti, nežinome, kur kreiptis, priešais mūsų namus Gedimino gatvėje 97, 99, 101, važiuojant į „Riešuto“ bendrijos sodus, plynai kertami medžiai. Čia visą laiką buvo lyg ir toks skveras,  gyvendavo stirnos, zuikiai, lapės, o dabar jau iškirsta medžių apie pusės kilometro teritorijoje“, – nerimavo marijampoliečiai.

Tai, kas liko iš medžių. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Medžius kirsti apsimoka

Minėta teritorija Gedimino gatvės pabaigoje, važiuojant link sodų bendrijos „Riešutas“, priklauso uždarajai akcinei bendrovei „Sūduvos vandenys“. Bendrovė ketina teritoriją aptverti tvora, todėl iš Marijampolės savivaldybės administracijos gavo leidimą iškirsti medžius. Penktadienį buvo pradėti darbai. Tačiau aplinkui gyvenantys žmonės išsigando, kai išvydo, kad medžiai pjaunami ne tik ten, kur numatyta tverti tvorą, bet einama gilyn, arčiau jų namų. „Kam būtų malonu matyti iškirstą plyną lauką ir tvorą, o ne žaliuojančius medžius?“ – klausė žmonės. Jie dalijosi pastebėjimais, kad šiuo metu pasidarė labai populiaru kirsti medžius, ypač tuos, kurie sunaudojami biokuro gamybai. Tiesiog tai finansiškai apsimoka. „Ar ir čia žalieji plotai bus atiduoti verslininkams, kad medžius paverstų „čipsais“, kaip tai buvo padaryta Buktos kaime? – klausė gyventojai. Žmonės sakė suprantantys, kad teritorija priklauso bendrovei, jos valia – tverti tvorą, bet dėl to nebūtina išrėžti visus medžius.

„Suvalkiečio“ redakcijos žurnalistai, nuvykę į gyventojų nurodytą vietą, kur vyksta kirtimai, pamatė didžiuliame plote išguldytus medžius, šakas, vietomis paliktus kelmus ir pusės metro stuobrius. Vaizdas už širdies griebiantis.

Gyventojus išklausė Savivaldybės administracijos direktorius

„Suvalkiečio“ žurnalistai, išklausę gyventojų nusiskundimų, susisiekė su Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriumi Karoliu Podolskiu. Jis pažadėjo aiškintis, kas ten vyksta. Pasak direktoriaus, žinoma, kad UAB „Sūduvos vandenys“ minėtoje teritorijoje ketina tverti tvorą. Leidimą pjauti teritorijoje esančius medžius jie turi. Būtina išsiaiškinti, ar neišpjauti medžiai už jų teritorijos. „Nurodžiau darbus sustabdyti, kol atvykus Savivaldybės administracijos specialistai ir išsiaiškins, ar kertama medžių tiek, kiek būtina, ar ribos neperžengtos“, – sakė K. Podolskis.

Specialistai nustatė, kad medžiai išpjauti patvoriu.

Pirmadienį į teritoriją atvyko Savivaldybės administracijos Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus specialistai. Pasak vyriausiosios specialistės Violetos Sagaitienės, nustatyta, kad medžiai išpjauti tik planuojamos tverti tvoros paribiu, kitaip būtų neįmanoma vykdyti darbų, privažiuoti technikai. Administracijos direktorius K. Podolskis patvirtino, kad daugiau medžių nebus kertama, artimiausiu metu bus sutvarkyta teritorija, išvežtos iškapotos šakos.

Toks vaizdas gyventojų nedžiugina.
Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika