www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Marijampolės ligoninėje – dideli pokyčiai

Marijampolės ligoninėje bus atnaujinami du – Skubiosios medicinos pagalbos ir Reanimacijos bei intensyviosios terapijos skyriai. Numatyti pokyčiai, kuriuos planuojama įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti kokybišką paslaugų teikimą Marijampolės apskrities gyventojams ir padės sudaryti saugesnes darbo sąlygas gydymo įstaigoje dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams.

Skubiosios medicinos pagalbos skyrius daugiau nei du kartus didesnis

Šiuo metu Marijampolės ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos skyrius įsikūręs beveik 600 kv. metrų ploto patalpose. Išplėtus į greta esančias patalpas, atnaujintas Skubiosios medicinos pagalbos skyrius padidės daugiau nei dvigubai – iki 1353,48 kv. metrų.

Skubiosios medicinos pagalbos skyrius bus išplėstas daugiau nei dvigubai. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

„Vienas pagrindinių pokyčių bus tai, kad rekonstruotą Skubiosios medicinos pagalbos skyrių suskirstysime į tris atskiras zonas: infekcinių ligų, stebėjimo ir ambulatorinę. Tai – naujovė mūsų ligoninėje. Tokiu būdu atskirsime pacientų srautus, apsisaugosime nuo galimo infekcijų protrūkio ligoninėje ir užtikrinsime maksimalų ligoninės darbuotojų ir pacientų saugumą“, – sakė Marijampolės ligoninės direktorius Mantas Čėsna.

Infekcinėje zonoje numatytos 6 izoliacinės palatos, kurios yra suprojektuotos taip, kad į kiekvieną iš jų pacientai galėtų patekti iš lauko. Taip pat numatytas ir atskiras aptarnaujančio personalo bei gydytojų įėjimas. Stebėjimo zonoje planuojama įrengti 19 palatų (iki šiol tebuvo 7), kuriose bus galimybė iki 24 val. stebėti pacientų būklę. Tai, anot ligoninės direktoriaus, leis sumažinti pacientų srautą stacionare ir perkelti juos į kitus ligoninės skyrius. O ambulatorinėje skyriaus dalyje bus įrengti 6 gydytojų konsultacijų kabinetai ir patalpa susirinkimams, kurioje vyks mokymai ar kvalifikacijos tobulinimo kursai darbuotojams.

Pasak M. Čėsnos, modernizuojant šį skyrių bus įrengta greitosios medicinos pagalbos automobilių įvažiavimo-išvažiavimo patalpa. „Iš jos galėsime saugiai nugabenti pacientą iš greitosios medicinos pagalbos automobilio tiesiai į Skubiosios medicinos pagalbos skyrių“, – kalbėjo direktorius.

Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje – naujas patalpų išdėstymas

„Pokyčiai laukia ir ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus. Atsižvelgiant į nuo 2024 metų besikeičiančius intensyviosios terapijos asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo reikalavimus, vienai intensyviosios terapijos lovai atvirose daugiavietėse palatose turės būti skiriama ne mažiau kaip 20 kv. m erdvės. Šis remontas mums leis išsiplėsti turimas patalpas viduje, performuoti erdves“, – teigė Marijampolės ligoninės direktorius.

Pokyčiai laukia ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus.

Pasak jo, projektavimo darbai jau prasidėjo. Skubiosios medicinos pagalbos skyriaus rekonstrukcijos ir Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių remonto darbus gydymo įstaigoje planuojama įgyvendinti iki 2024 m. gruodžio mėn.

Projektas, kurio numatoma vertė – daugiau nei 2,5 mln. eurų, yra finansuojamas pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“ iš ES ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“.

Parengta pagal SAM Komunikacijos skyriaus informaciją

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika