www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Gyventojai piktinasi šiukšlių aikštelėmis. Atliekų tvarkymo centras prašo kantrybės

Dar visai neseniai Želsvos kaime (Liudvinavo seniūnija) buvo įrengtos naujos bendro naudojimo šiukšlių aikštelės, o tarp gyventojų jau verda nepasitenkinimo diskusijos. Savivaldybės administracija tikina, jog jokių skundų dėl naujų aikštelių nėra gavusi, Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras ragina Želsvos gyventojus kantriai palaukti, kol aikštelių įrengimo darbai bus pabaigti.

Gyventojams atrodo nelogiška, kad du konteineriai netelpa į stoginę. Gerdos Šlyterytės nuotrauka.

Pritrūko logikos

„Suvalkiečio“ redakcija sulaukė gyventojų skundo dėl neestetiškai atrodančių naujai įrengtų konteinerinių aikštelių Želsvos kaime. Vietiniai akcentavo, kad naujai įrengtose atliekų surinkimo aikštelėse netelpa visi konteineriai, kiti pastatyti tiesiog šalia aikštelių.

Iš tiesų, atvykus prie Želsvos daugiabučių ir pasižiūrėjus į bendro naudojimo mišrių komunalinių atliekų aikštelę kyla klausimas, kodėl vieni konteineriai – po stogine, o kiti netelpa. Negi rengiant aikštelę nebuvo apskaičiuota, kiek tų šiukšliadėžių čia turės tilpti? Dabar po stogine vos telpa penki šiukšlių maišais perpildyti konteineriai, o dar du pūpso šalia aikštelės. Vaizdas nekoks, o didžiausią gyventojų pasipiktinimą kelia tai, kad šiukšlių dėžės neuždengtos, jaučiamas nemalonus kvapas, šiukšles tąso katės ir paukščiai.

„Daro aikšteles, nori, kad būtų tvarkingiau, bet nepadaro iki galo, taip kaip reikėtų“, – redakcijai skundėsi dėl iškilusios problemos paskambinusi Želsvos gyventoja Aušra. Moters teigimu, bendruomenė nesupranta, kodėl nebuvo pastatytos didesnės šiukšlių aikštelės, kad po stoginėmis tilptų visi septyni dabar ten stovintys šiukšlių konteineriai.

Kita kaimo gyventoja Danutė prasitarė, jog nė vienas daugiabučių gyventojas nėra patenkintas naujai įrengtomis aikštelėmis: „Mes visi esame nepatenkinti. Kitur pastatytos stoginės yra didelės, po jomis telpa visi konteineriai. Tai kodėl prie mūsų namų du konteineriai pastatyti šalia įrengtų stoginių?“

Akis bado šiukšlės

Želsvos daugiabučių gyventojai skundėsi ne tik dėl per mažų naujų aikštelių, bet ir dėl nesutvarkytos teritorijos aplink konteinerius. „Esame nepatenkinti, kad aplink šiukšliadėžes nėra tvarkos. Į konteinerius iki atliekų išvežimo dienos nesutelpa visos šiukšlės, tenka statyti maišelius ir šalia jų. Vaizdas bjaurus“, – pasakojo Danutė. Moters teigimu, atvykę išvežti šiukšles darbininkai smulkių atliekų, pribirusių šalia konteinerių, nesurenka, neapsikentę gyventojai po kiekvieno šiukšlių išvežimo eina ir tvarko aplinką, surenka šiukšles, nušluoja teritoriją.

„Tikrai neestetiškai atrodo į aikštelę netelpantys konteineriai, bet dar negražiau, kai  šiukšlės mėtosi aplinkui“, – ankstesnius Danutės žodžius patvirtino ir dar viena Želsvos gyventoja Kristina.

Savivaldybės administracija skundų negavo

Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Valdas Tumelis sakė negavęs Želsvos gyventojų nusiskundimų dėl per mažų konteinerių aikštelių. „Bent jau iki manęs neatkeliavo tokie skundai. Manyčiau, kad tiesiog Marijampolės atliekų tvarkymo centras nespėjo išvežti atlikusių konteinerių, todėl taip ir atrodo, kad aikštelė padaryta per maža“, – kalbėjo vicemeras.

Už naujai įrengtas šiukšlių aikšteles atsakingi Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) specialistai paaiškino, kad stoginės buvo įrengtos tikintis, jog neliks šalia konteinerių metamų šiukšlių, aplinka bendro naudojimo aikštelėse bus tvarkingesnė.

Prevencinės veiklos organizatorė Jurgita Morozaitė prašė gyventojų kantrybės ir pažadėjo, kad po stoginėmis netilpę konteineriai bus išvežti.

„Konteinerinės aikštelės buvo suprojektuotos įvertinus, koks gyventojų skaičius naudosis  konteineriais. Tai yra apibrėžta įstatymais. Pertekliniai konteineriai bus nuimti, o likusieji gražiai sutilps į stoginę“, – paaiškino J. Morozaitė.

Prevencinės veiklos organizatorė pridūrė, jog dėl netvarkingai paliekamos teritorijos aplink konteinerius mišrių komunalinių atliekų vežėjas yra drausminamas ir baudžiamas: „Atliekų vežėjas privalo penki metrai aplink aikšteles surikti išsibarsčiusias ar maišeliuose paliktas mišrias komunalines atliekas. Už neatliktus šiuos darbus yra numatytos baudos.“

Gerda Šlyterytė

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika