www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Atnaujinta Mokinių ugdymo karjerai informacinė sistema

Tobulinamos ugdymo karjerai paslaugos mokiniams – Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra pristato atnaujintą Mokinių ugdymo karjerai informacinę sistemą MUKIS (www.mukis.lt). Karjeros specialistai, mokiniai kartu su savo tėvais galės gauti įvairiapusę pagalbą ir konsultacijas norimos karjeros klausimais, sekti šios srities naujienas, sužinoti apie karjeros renginius ir kitas galimybes siekti karjeros tam tikroje profesijoje ar srityje.

Nuotrauka iš mukis.lt.

Interaktyvus sistemos vedlys – lapiukas Mukis – mokinius lydės tyrinėjant skaitmeninį Karjeros vadovo turinį. Žaidimai, testai, klausimynai, filmai apie profesijas mokiniams padės geriau pažinti save, suprasti savo stipriąsias ir silpnąsias puses bei poreikius, išsiaiškinti savo norus.

Sistemoje skelbiami skaitmeniniai Karjeros vadovai 1–4 klasių, 5–8 klasių ir 9–12 klasių mokiniams ir šiuos rinkinius papildančias Mokytojo knygos, skirtos karjeros specialistams.

Ši platforma – dar viena priemonė padėti mokiniams pasirinkti karjeros kelią ir pažinti profesijas, padėti juos ugdantiems mokytojams ir karjeros specialistams. Pernai įvyko reikšmingas pokytis švietimo sistemoje – darbą šalies mokyklose pradėjo karjeros specialistai, teikiantys mokiniams profesinį orientavimą. Šiais mokslo metais mokyklose dirba beveik 600 šių specialistų. Jie padeda mokiniams jau nuo pirmos klasės pažinti įvairias profesijas, o kuo vyresnis mokinys, tuo daugiau valandų su juo dirbama konsultuojant, padedama apsispręsti dėl studijų, tolimesnio mokymosi ir karjeros plano.

MUKIS svetainėje karjeros specialistams bus teikiama informacija apie kvalifikacijos tobulinimo renginius ir programas – galima registruotis ir dalyvauti.

Taip pat joje teikiama metodinė pagalba. Karjeros specialistai ir mokytojai, norintys integruoti karjeros temas į savo ugdymo turinį, šioje skiltyje ras naudingos informacijos apie 1–12 klasių mokinių ugdymą karjerai, gerąją darbo patirtį, metodikas, straipsnius, testus, edukacinius žaidimus ir kita.

Siekiant nuolat tobulinti mokiniams teikiamą ugdymą karjerai ir profesinį orientavimą,  MUKIS sistema bus ir toliau plėtojama.

Atnaujinta informacinė sistema MUKIS taip pat nori plėsti savo partnerių tinklą ir kviečia bendradarbiauti suinteresuotas institucijas (regioninius karjeros centrus, aukštąsias mokyklas, profesinio mokymo įstaigas, verslo ir kitas organizacijas) ir kartu vienoje vietoje dalintis naudinga būsimiems specialistams informacija, kurti darnią šalies profesinio orientavimo sistemą.

Parengta pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informaciją

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika