www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Marijampolės kalėjimo nuteistieji jau valgo jiems tiekiamą maistą

Remiantis Lietuvos kalėjimų tarnybos pranešimu, nuo praeitos savaitės kalėjimo tiekiamo maitinimo atsisakę Marijampolės kalėjimo nuteistieji, kalinami iki gyvos galvos, nutraukė šią akciją.

„Lietuvos kalėjimų tarnyba kartu su Marijampolės kalėjimo vadovais, įvertinę nuteistųjų pateiktus prašymus ir surinktą informaciją, iš kurios matyti, kad tai yra kompleksinio pobūdžio klausimas, apimantis ne vien tik nuteistųjų reiškiamas pretenzijas dėl maitinimo kokybės, bet ir dėl nepakankamo jų užimtumo, kitų klausimų, priėmė sprendimą kartu su Teisingumo ministerija inicijuoti teisės aktų peržiūrą, ypatingą dėmesį skiriant nuteistųjų teisės į apsipirkimą įvertinimui. Į diskusiją  taip pat ketinama įtraukti visuose kalėjimuose veikiančias nuteistųjų tarybas“, – rašoma pranešime.

Nuspręsta laikinai, iki sprendimų priėmimo, buvusios nuteistųjų apsipirkimo tvarkos šioje laisvės atėmimo vietos parduotuvėje nekeisti.

Bado streikas kilo, kai Marijampolės kalėjimo administracija iki gyvos galvos kalinamiems nuteistiesiems nusprendė nedaryti išimčių ir parduotuvėje leisti pirkti tik tuos maisto produktus, kurie jiems priklauso. Draudimas pirkti miltų, makaronų, kiaušinių galiojo jau kurį laiką, tačiau nuteistiesiems iki gyvos galvos išimtis taikyta pagal nerašytas taisykles.

Išgirdę šią žinią 7 iš 8 nuteistųjų, kalinamų iki gyvos galvos, atsisakė įstaigos tiekiamo maitinimo. Keli iš jų kaip protesto formą pasirinko savižalą. Tarp iki gyvos galvos nuteistųjų kartu su protestuotojais reiškėsi ir nusikalstamo pasaulio autoritetas, Klaipėdos mafijos tėvu laikytas Sigitas Gaidjurgis.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika