www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Merdėjusią Gavaltuvos kaimo bendruomenę naujam gyvenimui prikėlė jaunimas

Rugpjūčio pabaigoje Sasnavos seniūnijoje, Gavaltuvos kaime surengta graži vasaros šventė, kurioje paminėtas Gavaltuvos kaimo bendruomenės 20-metis. 2003 metais įkurta bendruomenė, kuriai daugybę metų vadovavo nepakeičiamas pirmininkas, jau Amžinybėn išėjęs Justinas Kailius, pastaraisiais metais vos gyvavo, žmonos netekties prislėgtas J. Kailius negalėjo skirti jai tiek dėmesio, kiek anksčiau, ir bendruomenės tarybos nariai gavo oficialų raštą, jog Gavaltuvos kaimo bendruomenė išregistruojama. O tuomet pernai gegužę vietos jauni žmonės surėmė pečius, ėmėsi veiksmų ir bendruomenės veiklą atgaivino.

D. Brusokienę ir jos vyrą Martyną maloniai nustebino Sasnavos seniūnės N. Smilgienės dovana – suoliukas. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Veikla buvo išsikvėpusi

Gavaltuvos bibliotekininkė, seniūnaitė, buvusios bendruomenės tarybos narė Rita Griniuvienė prisiminė, jog ankstesniais laikais bendruomenė buvo aktyvi, vyko daug įvairių renginių, švenčių, J. Kailius tikrai nuoširdžiai dirbo. Visgi metams bėgant viskas keitėsi. Kai 2016 metais buvo uždaryta Lygumų pagrindinė mokykla, ir vaikai perkelti į Sasnavos pagrindinę mokyklą, renginių sumažėjo, biblioteka neteko daug skaitytojų.

– Kai gavome raštą, kad Gavaltuvos bendruomenė jau išregistruojama, sušaukėme susirinkimą, sukvietėme savo narius. Atėjo ir kitų kaimo žmonių ir tarėmės – ar mums reikia bendruomenės, ką darome. Nutarėme, kad veiklą tęsime, išsirinkome keturių narių tarybą, pirmininku išrinkome ūkininką Remigijų Ulecką ir sutarėme, kad visi jam kiek galėdami padėsime, – sakė R. Griniuvienė.

Ritos dukra Diana Brusokienė, kuri yra bendruomenės pirmininko pavaduotoja, ir jos vyras tarybos narys Martynas Brusokas buvo tie jauni žmonės, kurie neleido bendruomeninei veiklai Gavaltuvoje užgesti. Diana pasakojo, kad įsitraukti į šios bendruomenės veiklą, ją atgaivinti, įnešti naujų idėjų buvo svajonė, kuri išsipildė.

R. Griniuvienė džiaugiasi, kad bendruomenė atgaivino savo veiklą.

Pasisiūlė dirbti savanoriškai

– Mama, sužinojusi apie mano norus ir planus, nelabai apsidžiaugė, nes žino, kad tai yra sunkus neatlygintinas darbas, už kurį kartais sulauki tik piktų žodžių. Bet turėjau svajonę, siekiau šito tikslo, mačiau prasmę ir tikėjau tuo, ką darau, – sakė Kazlų Rūdos savivaldybės administracijoje Kontrolės ir audito tarnyboje dirbanti jauna moteris.

Pasak jos, į atkuriamąjį susirinkimą atėjo apie pusšimtis žmonių, o ji su Martynu, nors net nebuvo bendruomenės nariai, savanoriškai pasisiūlė dirbti bendram labui. Tokiam žingsniui jie ryžosi matydami, kad žmonės nori veiklos, nori renginių, bendravimo, tik kiekvienas stumia atsakomybę nuo savęs.

Šiandien bendruomenėje yra 55 nariai. Penki iš jų bendruomenininkais tapo šiais metais. Stojamasis nario mokestis yra 10 eurų, o nario mokestis sudaro vieną eurą per mėnesį.

Atlygis už darbą – geri atsiliepimai

Pernai vasarą atsikūrusi bendruomenė surengė šventę „Lik sveika, vasarėle“, kuri sulaukė didelio susidomėjimo, atsirado nemažai rėmėjų, susirinko daug žmonių ir iš aplinkinių vietovių. Atsiliepimai buvo puikūs. Pasak M. Brusoko, tai ir yra jų uždarbis – geri žmonių vertinimai.

Vėliau surengta ir Rudens šventė, į kurią susirinkusieji net netilpo salėje. Dalyvauta Moliūgų alėjos atidaryme Marijampolės Poezijos parke, o gruodį įvyko tai, ko iki šiol Gavaltuva dar nebuvo mačiusi – po vietos bibliotekos langais pirmą kartą įžiebta Kalėdų eglutė. Kiekvienas šventėje dalyvavęs vaikas, net ir iš kito kaimo gavo po rėmėjų dovanėlę.

Šiemetė jubiliejinė šventė taip pat viršijo visus lūkesčius. Daug pramogų turėjo vaikai, o medžiotojų būrelio nariai visus vaišino šiupiniu ir namine duona. „Šaluvos“ bendrovė net neprašoma padovanojo 500 porcijų ledų, puikius pasirodymus surengė Marijampolės kultūros centro kamerinis ansamblis „Cantare“ (vadovė Margarita Upit), kantri kapela „Jovara“ (vadovas Albinas Venclovas), Gavaltuvos skyriaus mišrus ansamblis „Lyguma“, taip pat Marijampolės kolegijos istorinių šokių kolektyvas „Reveransas“. Daugybės plojimų sulaukė grupė „Lietuvaičiai“ ir atlikėjas Radžis.

Dirbti gera, kai yra pagalbininkų

– Dirbti yra gera ir dėl to, kad turime labai bendruomenei atsidavusių žmonių. Vieni iš jų yra Laimutė ir Linas Žilinskai, visada pasiruošę padėti, turintys puikių idėjų. Jaučiame ir didelę Sasnavos seniūnės Nijolės Smilgienės, kuri bendruomenės 20-mečiui padovanojo nuostabią dovaną – medinį suolelį prie Šešupės, paramą. Marijampolės kultūros centro renginių organizatorė Rita Degutienė yra tas žmogus, kuris niekada neatsisako padėti, – džiaugėsi D. Brusokienė.

Planuose – sutvarkyti poilsio erdvę prie Šešupės.

Jai savo patarimais rengiant projektus finansavimui gauti daug padėjo ir Sūduvos vietos veiklos grupės valdybos pirmininkas, Marijampolės savivaldybės bendruomenių asociacijos narys, Puskelnių seniūnaitis ir bendruomenės vadovas Virginijus Jonavičius.

Kai pernai čia vyko Vasaros šventė, į ją atvažiavę Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis ir Tarybos nariai, pamatę, kad atsinaujinusios bendruomenės salei būtinas remontas, surado galimybių patalpas suremontuoti – darbus buvusiose žaislotekoje atliko Marijampolės butų ūkio darbininkai. Baldus padovanojo Martyno tėtis, žinomas sportininkas galiūnas Saulius Brusokas. Iš naujo projekto lėšų jau spalį bus nupirktos ir kėdės, kiti baldai, užuolaidos, žadama suremontuoti ir didžiąją renginių salę.     

Pasak D. Brusokienės, turima ir daugiau ateities planų – labai norėtųsi sutvarkyti ir atnaujinti Šešupės pakrantę prie hidroelektrinės, toje gražioje vietoje, kurią jau puošia naujasis suoliukas, išpjauti švendrynus, atvežti smėlio, įrengti poilsiavietę. Ji planuoja rengti projektą programai „Kurk Marijampolei“ ir tikisi, kad planus pavyks įgyvendinti, o Gavaltuvos  bendruomenė toliau tik augs ir stiprės.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika