www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

5 būdai, kurie padeda kontroliuoti cukrinį diabetą

Cukrinis diabetas yra pavojinga lėtinė liga, kurios valdymas reikalauja nuolatinio dėmesio. 
Tačiau diabeto kontrolė nėra tik insulino vartojimas, bet įvairius gyvenimo aspektus apimanti strategija. 
Įveikti su šia liga susijusius iššūkius galima tik holistiškai rūpintis kiekvienu aspektu, pradedant mityba ir fiziniu aktyvumu ir baigiant emocine gerove.  

Cukrinis diabetas

Cukrinis diabetas yra lėtinė endokrininė liga, kuria sergant organizmas negali efektyviai reguliuoti cukraus kiekio kraujyje. 

Sergant diabetu nesigamina pakankamai insulino arba jis yra neveiksmingas, todėl cukrus nepatenka į lasteles, kur yra paverčiamas energija, o kaupiasi kraujyje, kas gali sukelti įvairias komplikacijas. 

Yra kelios diabeto formos, tarp kurių – 1 tipo, 2 tipo, gestacinis diabetas ir kitos rečiau pasitaikančios formos.

Diabeto simptomai

Diabeto simptomai gali skirtis priklausomai nuo jo tipo, tačiau yra keletas bendrų požymių.

Pastebėjus vieną ar kelis iš šių simptomų, ypač jei jie pasireiškia ilgesnį laikotarpį, svarbu kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Ankstyva diagnostika ir tinkamas gydymas yra būtini norint išvengti diabeto sukeltų komplikacijų.

 • Dažnas šlapinimasis. Kadangi organizmas iš kraujo bando pašalinti per daug susikaupusio cukraus, žmogus pradeda daugiau šlapintis.
 • Didelis troškulys. Dėl dažno šlapinimosi organizmas praranda daug skysčių ir tai sukelia stiprų troškulį.
 • Nuovargis. Ląstelės dėl cukraus kaupimosi kraujyje negauna pakankamai energijos, kas sukelia nuovargį ir silpnumą.
 • Svorio netekimas. Organizmui kaip energijos šaltinį pradėjus naudoti riebalus, diabetu sergantis žmogus dažnai netenka daug svorio. 
 • Regėjimo sutrikimai. Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje gali pažeisti akių tinklainėje esančias kraujagysles, dėl ko gali pablogėti regėjimas.
 • Lėtas žaizdų gijimas. Aukštas cukraus kiekis kraujyje gali trukdyti kraujo apytakai ir imuninės sistemos veikimui, todėl žaizdos gija lėčiau.

Diabeto kontrolė 

Tinkama cukrinio diabeto kontrolė yra svarbi, nes tik taip galima užsitikrint ilgalaikę gyvenimo kokybę ir išvengti komplikacijų.

Nekontroliuojamas cukrinis diabetas gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip širdies ir kraujagyslių ligos, inkstų nepakankamumas, aklumas ir nervų pažeidimai. 

Tinkamai nevaldoma liga taip pat gali turėti įtakos emociniam stabilumui, sukelti nuotaikų svyravimus ir netgi depresiją. Tai, savo ruožtu, gali dar labiau apsunkinti diabeto kontrolę.

Be to, nekontroliuojamas diabetas gali sukelti ir finansinių sunkumų, tokių kaip išlaidos medikamentams, insulino švirkštams, cukraus matavimo prietaisams bei darbingumą. 

Galiausiai, tinkama diabeto kontrolė gali pagerinti gyvenimo kokybę ir ilgaamžiškumą. 

Kaip kontroliuoti diabetą

Tinkamai kontroliuojant diabetą galima sumažinti komplikacijų riziką ir pagerinti bendrą sveikatos būklę. Todėl labai svarbu reguliariai tikrinti cukraus kiekį kraujyje, laikytis gydytojo paskirtos dietos ir gydymo plano bei lankytis pas specialistus.

Be to, pagrindiniai būdai, padedantys kontroliuoti šią ligą yra sveika mityba, fizinis aktyvumas, streso valdymas, medicininė priežiūra ir nuolatinis švietimasis. 

Sėkmė priklausys nuo pasiryžimo ir gebėjimo laikytis šių gairių.

 1. Mityba 

Mityba yra vienas iš pagrindinių diabeto kontrolės aspektų. Subalansuota mityba su pakankamai ląstelienos ir baltymų bei mažai riebalų gali padėti išlaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje. Rekomenduojama valgyti dažnai, bet mažomis porcijomis, kad būtų išvengta staigių cukraus kiekio kraujyje svyravimų.

 • Fizinis aktyvumas

Sportas ir fizinė veikla yra itin svarbūs diabeto kontrolei. Reguliarios treniruotės padeda pagerinti insulino veikimą ir sumažina cukraus kiekį kraujyje. Svarbu pasirinkti tokią veiklą, kuria užsiimti yra malonu, nes būtina nuolatos judėti ir sportuoti. 

 • Streso valdymas

Nors gali pasirodyti neįprasta, tačiau stresas taip pat gali turėti neigiamą poveikį cukraus kiekiui kraujyje. Meditacija, joga ar kitos atsipalaidavimo technikos gali padėti jį sumažinti ir pagerinti bendrą savijautą.

 • Gydytojų priežiūra 

Reguliarūs sveikatos patikrinimai, cukraus kiekio kraujyje matavimai ir gydytojo konsultacijos yra būtini norint sėkmingai valdyti diabetą, nes tik specialistas gali sekti ir įvertinti besikeičiančią būklę. 

 • Švietimas 

Nuo ligos diagnozavimo momento svarbu sekti ir mokytis apie naujausius diabeto gydymo būdus, galimas komplikacijas ir jų prevenciją.

Vienas iš naujesnių būdų cukrinio diabeto kontrolei yra ozono terapija https://dropsclinic.lt/paslaugos/ozono-terapija/.

Ozonas gerina kraujotaką, kas gali padėti sumažinti tokių komplikacijų, kaip periferinis arterinis užsikimšimas riziką. 

Kai kurie tyrimai rodo, kad ozono terapija taip pat turi priešuždegiminį poveikį, stimuliuoja imuninę sistemą, ir skatina detoksikaciją, kas yra svarbu diabetu sergantiems žmonėms.

Užs.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika