www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Automobilio stebulės gedimas – ką reikia žinoti?

Rato stebulė atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant tinkamą automobilio veikimą. Tačiau, nepaisant to, daugelis vairuotojų labai dažnai į ją net nekreipia dėmesio. Juk tai maža dalis, kurią sunku pastebėti iš pirmo žvilgsnio. Nepaisant to, turite žinoti, kaip atpažinti jos gedimą.

Automobilio stebulė – kada ją rekomenduojama keisti?

Stebulė yra gana patvarus elementas, tačiau, kaip ir bet kuri kita automobilio dalis, ji turi savo eksploatacijos laiką. Remiantis gamintojų deklaracijomis, tinkamai naudojama ji gali atlaikyti iki 500 tūkst. km ridos. Tačiau dažniausiai rekomenduojama keisti kas 150-200 tūkst. km. Deja, kartais gali atsirasti gedimas. Kaip atpažinti stebulės problemą?

Pažeista rato stebulė – simptomai ir pažeidimo priežastys

Sugedusią rato stebulę reikia nedelsiant pakeisti. Dėl šio komponento problemos ne tik sumažės kelionės komfortas, bet ir pailgės automobilio stabdymo kelias. Kiekvieną kartą keisdami padangas turėtumėte apžiūrėti rato stebulę. Juk nuo jos labai priklauso jūsų saugumas.

Kodėl susidėvi stebulė? Tai komponentas, kuris dažnai atlaiko net visą automobilio eksploatavimo laiką. Tačiau kartais gali tekti šį komponentą pakeisti. Pažeidimų priežasčių gali būti daug. Pavyzdžiui, dėl stipraus smūgio į duobę ar bordiūrą rato stebulė gali deformuotis. Ratas taip pat gali nukristi nuo ašies.

Rato stebulė taip pat gali deformuotis, jei dažnai per daug apkraunate automobilį. Žinoma, svarbi ir dalių kokybė. Prastos kokybės kiniški pakaitalai gali deformuotis net ir dėl įprasto automobilio naudojimo. Kai rato stebulė pažeidžiama, reikia atidžiai ištirti priežastį ir sutaisyti arba pakeisti pažeistą detalę, kad būtų išvengta tolesnių saugumo ir automobilio eksploatacinių problemų.

Kaip suprasti, kad automobilio stebulė pažeista? Šios problemos simptomai yra pastebima vibracija ir nenormalus padangų nusidėvėjimas. Labai dažnai vairuotojai skundžiasi, kad dėl kreivos rato stebulės taip pat sunku išlaikyti vairą fiksuotoje padėtyje. Tenka dažnai koreguoti kryptį. Tai ypač pastebima važiuojant posūkiuose. Jei rato stebulė kreiva, transporto priemonei reikia daugiau galios. Dėl to savo ruožtu padidėja degalų sąnaudos.

Labai dažnai šios problemos simptomas yra ir keistas garsas, pavyzdžiui, stuksenimas ir traškėjimas. Jei pastebėjote bent vieną iš šių signalų, didelė tikimybė, kad stebulė nebetinkama eksploatuoti ir ją reikėtų pakeisti. Nelaukite – jei tik įtariate stebulės gedimą, bet nesate tikri dėl savo vertinimo, kreipkitės į automobilių mechaniką, kuris nuodugniai ištirs problemą.

Užs.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika