www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Pasiruoškite šildymo sezonui

Ruduo įsibėgėja. Dar džiaugiamės vasaros karščiais, bet atšalus orams, pradėsime šildymo sezoną. Kad šildant patalpas nekiltų gaisrų, būtina atsakingai paruošti būsto šildymo įrenginius. Padaryti tai tinkamai padės šie patarimai.

Ričardo Pasiliausko nuotrauka.

Kas padeda išvengti gaisro šildymo sezono metu?

Visi šildymo įrenginiai turi būti eksploatuojami pagal gamintojo instrukcijose nustatytus gaisrinės saugos reikalavimus, o prieš šildymo sezono pradžią – patikrinti.

Iš dūmtraukių, dūmtakių ir krosnių kiekvienais metais prieš eksploatavimo pradžią būtina išvalyti suodžius ir eksploatavimo metu juos valyti ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius.

Dūmtraukius ir krosnis būtina patikrinti ir išvalyti prieš kūrenimo sezono pradžią, o vėliau – ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius. Palėpėje dūmtraukis turi būti techniškai tvarkingas (be įtrūkimų) ir nubaltintas. 

Gaisrai namuose, kurie šildomi krosnimis, kyla:

•kai jos perkaitinamos;

•jei atsiranda įtrūkų kaminų ar židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis;

•kai prakurams naudojami degalai ir kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai.

Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų medinių grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą.

Negalima malkų, kitų degių medžiagų džiovinti ir laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

Kai kūrenasi krosnis ar dega dujinė viryklė, nepalikite jų be priežiūros, niekada neišeikite iš namų, nepatikėkite jų priežiūros mažamečiams vaikams.

Kūrenant krosnis, ypač pavojingos smalkės.

Todėl iškūrenę krosnį, per anksti neužstumkite sklendės, norėdami, kad krosnis per greitai neatvėstų. Sklendę galima visiškai uždaryti tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti. Išsiskiriančios smalkės – labai pavojingos, apsinuodijimas jomis gali baigtis mirtimi. Pirmieji apsinuodijimo smalkėmis požymiai – lengvas apsvaigimas, mieguistumas, sąmonės netekimas. Pravartu turėti anglies monoksido (smalkių) detektorius, kurie įspės apie pavojų.

Jei būstą šildote elektriniais prietaisais:

• į vieną kištukinį lizdą pavojinga jungti kelis elektros prietaisus;

• elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti toliau nuo užuolaidų ir baldų;

• išeidami iš namų elektrinius šildymo prietaisus būtinai išjunkite.

Gaisrų pavojų kelia ir savadarbiai elektriniai šildymo prietaisai. Dėl šios priežasties ypač dažnai dega statybininkų vagonėliai, sodo nameliai, garažai. Daug saugiau naudoti gamyklinius šildymo prietaisus, žinoma, prieš tai gerai susipažinus su jų eksploatacijos taisyklių reikalavimais.

Norint išvengti žmonių žūčių, kad ugniagesiai galėtų laiku atskubėti į pagalbą, užtikrinkite gaisrinių automobilių privažiavimą prie pastatų, vandens telkinių, hidrantų, neužstatykite jų transporto priemonėmis, o atokiose kaimo vietovėse išeikite pasitikti ugniagesių gelbėtojų. Pasirūpinkite, kad ant namo esanti adreso lentelė būtu gerai matoma.

Gyvenamosiose patalpose būtina įsirengti autonominius dūmų detektorius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų.

Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika