www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Vienus kelio ženklus naikins, kitus įrengs

Posėdžiavo Marijampolės savivaldybės Saugus eismo komisija. Svarstyti gyventojų, įmonių prašymai dėl eismo organizavimo mieste ir kaimiškoje savivaldybės teritorijoje.

Vilkaviškio ir Jono Dailidės gatvėmis galės važiuoti sunkesnis transportas. Ričardo Pasiliausko nuotrauka.

Prašymams pritarta

Pritarta UAB „Iceco Assets“ prašymui prie įvažiavimo į automobilių stovėjimo aikštelę Marijampolėje, Vasaros g. 208, įrengti kelio ženklą, draudžiantį krovininių automobilių eismą.

Uždaroji akcinė bendrovė „Juodkrantis“ planuoja pradėti pastato J. Bendoriaus g. 7 (buvusi internatinė mokykla) kapitalinio remonto darbus. Į statybvietę ir iš jos vyks sunkiasvoris transportas, čia pat įsikūrusi Marijonų gimnazija, tad eismo organizavimas turi būti apgalvotas. Bendrovė prašė leisti įsirengti laikinus kelio ženklus „Sustoti draudžiama“ prie J. Bendoriaus g. 5 pastato ir laikinai uždengti kelio ženklą „Įvažiuoti draudžiama“.

Komisija priėmė sprendimą prašymą tenkinti iš dalies. Iki 2024 metų gruodžio 31 d. leisti vykti tuščioms ar pakrautoms transporto priemonėms į statybvietę Marijampolėje, J. Bendoriaus g. 7, sveriančioms iki 20 tonų. Leista bendrovei įsirengti laikinus kelio ženklus „Stovėti draudžiama“ ir laikinai uždengti kelio ženklus „Įvažiuoti draudžiama“, „Vienpusis eismas“.

Taip pat bendrovė įpareigota prieš kiekvieną darbo dieną, darbo dienos metu užtikrinti gatvių valymą, kad pėstiesiems ir vairuotojams eismas būtų saugus. Savivaldybės Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyrius įpareigotas užfiksuoti esamų gatvių dangų būklę, fiksuoti atsiradusius gatvių dangų pažeidimus bei užterštumą.

Gyventojai reiškė pastabas

Marijampolietis konstatavo, kad nors atliekų konteineriai prie Mokolų gatvės 47-ojo namo panaikinti, bet kelio ženklai draudžiantys šioje vietoje statyti automobilius išlikę. Taip pat gyventojas piktinosi, kad žmonės, nors šiukšliadėžių nėra, tebeneša buitines ir stambiagabarites atliekas, teršia aplinką.

Saugaus eismo komisija nusprendė išmontuoti kelio ženklus, kurie buvo įrengti dėl buitinių atliekų surinkimo aikštelės. Gyventojo pastabos dėl šiukšlinimo perduotos atitinkamos srities specialistams.

Vytauto gatvės gyventojas prašė prie įvažiavimo į automobilių stovėjimo aikštelę Vytauto g. 49, Marijampolėje, panaikinti kelio ženklą, draudžiantį motorinių transporto priemonių eismą.

Gyventojas skundėsi, kad dėl šio ženklo medicinos darbuotojos, išgirdusios adresą, atsisako atvykti suleisti vaistų, nes bijo būti nubaustos policijos už neleistinoje vietoje paliktą automobilį. Anot gyventojo, atvykę svečiai į šį kiemą taip pat susimoka baudas „Vytauto g. 49 name yra vien tik socialiniai būstai, tačiau aikštelė saugoma ir bauduojama labiau nei oro uosto“, – konstatavo gyventojas, prašydamas panaikinti ženklą prie įvažiavimo.

Komisija prašymui nepritarė, nes vadovaujantis įstatymais, sprendimai dėl bendrojo naudojimo objektų valdymo ir naudojimo priimami butų ir kitų patalpų savininkų balsų dauguma, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip. Marijampolietis privalėjo pateikti Marijampolės savivaldybės eismo saugumo komisijai dokumentus, įrodančius butų savininkų pritarimą dėl kelio ženklo išmontavimo.

Gyviškių kaime kalnelių nerengs

Marijampolės savivaldybės Gyviškių gyventojas prašė kaime įrengti greičio mažinimo kalnelius. Prašymą gyventojas grindė tuo, kad eismas šiuo keliu intensyvus, pro kaimą link Padovinio k., Varnupių k., Kūlokų k. lėkdamos mašinos dažnai viršija greitį ir kelia pavojų senjorams, vaikams. Gyventojas mano, kad problemą išspręstų greičio mažinimo kalneliai.

Saugaus eismo komisija konstatavo, kad greičio mažinimo kalnelius gali rengti tik kelio savininkas. Šiuo atveju – tai Lietuvos automobilių kelių direkcija. Jiems bus persiųstas gyventojo prašymas.

Saugaus eismo komisija nusprendė Marijampolėje, Vilkaviškio ir Jono Dailidės gatvėse, mažinti ribojimą transporto priemonių masei. Kelio ženklai „Ribota masė“, kuriuose nurodyta ribota masė 20 tonų, bus keičiami į ženklus su 12 tonų apribojimu.

Taip pat priimtas sprendimas leisti gyventojui įsirengti įvažiavimą į sklypą Marijampolėje, prie Vasaros–Jono Prano Aleksos g. sankryžos, tačiau sklypo savininkas privalo parengti projektinę dokumentaciją. Nuovažos vieta turi būti suderinta su teritorijos infrastruktūros plėtra

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika