www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Marinuotos kriaušės gali būti net dovana

Taip, žinau, ne tie laikai, kad rudenį pilnus rūsius prikrautume įvairiausių daržovių ir vaisių konservų. Visko yra parduotuvėse, tikrai visko. Bet kai prieš Kalėdas mane aplankiusi bičiulė atvežė pačios marinuotų kriaušių, „apgyvendintų“ stiklainiukyje, kurio dangtelis buvo papuoštas dailia drobele, net aiktelėjau: čia gi dovana! Graži, skoninga ir tikrai išskirtinė dovana. Juk prisipažinkime – artėjant Kalėdoms patiriame stresą, kai reikia suruošti kalną dovanų. O čia – tik nueini į rūsį, išrenki, padailini stiklainiuką ir suteiki džiaugsmą ne tik žmogaus sielai, bet ir skrandžiui.

Jaučiu, kad įtikinau.

Marinuotos kriaušės. Nuotrauka iš interneto.
Susiję įrašai

Įdomumo dėlei pasakysiu, kad bičiulė Rasa šį receptą man atsiuntė iš seno popierinio žurnalo. Dalinuosi!

1,5 kg kriaušių, 1 l vandens, 200 g cukraus, 150 ml 9 proc. acto, šaukštelis citrinų rūgšties, juodųjų serbentų lapų (jų dar tikrai galite rasti), gvazdikėlių, lauro lapų.

Nuplautas kriaušes nulupti, supjaustyti į keturias dalis, išimti sėklalizdžius ir pamerkti į šaltą pasūdytą vandenį, kad nepajuoduotų. Puode užvirinti 2 l vandens, įberti šaukštelį citrinų rūgšties, sudėti kriaušes ir kaitinti apie 4 min. (neužvirti). Išimti kriaušes ir sudėti jas į iškaitintus stiklainiukus (patogiausia – į 0,7 l talpos).

Į vandenį, kuris taps marinatu, sudėti cukrų, prieskonius ir pavirti 15 min., kad visi jie atiduotų savo skonius ir aromatus. Tada supilti actą ir vėl užvirti. Šį marinatą pilti ant kriaušių, stiklainiukus dėti į puodą su karštu (geriausia – verdančiu) vandeniu ir kaitinti 20 min. Po to sandariai užsukti dangtelius ir, kaip įprasta – apversti „aukštyn kojom“. Kai atvės – lai keliauja į rūsį ir laukia progos pasirodyti!

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika