www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Narkotikai sėja pražūtį moksleiviams

Medikai, policijos pareigūnai griebiasi už galvų – daugėja pranešimų apie mirtiną narkotinių ar psichotropinių medžiagų poveikį nepilnamečiams. Vien tik savaitgalį Marijampolėje vienas nepilnametis, pavartojęs neaiškios kilmės narkotinių medžiagų ar psichotropinių vaistų, mirė, du apsinuodijo. Jie buvo paguldyti į Marijampolės ligoninę. Visi neaiškios kilmės medžiagomis svaiginęsi asmenys – iš tos pačios kompanijos.

Marijampolės ligoninė. Ričardo Pasiliausko nuotrauka.

Rugsėjo 24 d., apie 1.50 val., į butą Marijampolėje, Beržų gatvėje, buvo iškviesta greitoji medicininė pagalba, policijos pareigūnai. Bendruoju pagalbos telefonu paskambinę asmenys pranešė, kad septyniolikmečiui pasidarė bloga, jį ištiko traukuliai, jaunuolis vemia.

Atvykę medikai vaikinui padėti nebegalėjo, buvo konstatuota mirtis. Bute buvo du suaugę asmenys, kokiais jie ryšiais susiję su mirusiuoju, neaišku.

Tą pačią naktį iš Beržų gatvės į ligoninę dėl apsinuodijimo buvo atvežti dar du nepilnamečiais. Jiems suteikta pagalba. Nepilnamečiai greitąją medicininę pagalbą, pajutę, kad darosi blogai, išsikvietė patys. Matyt, pabijojo, kad juos ištiks mirusio draugo lemtis. Beje, visi jie – Profesinio rengimo centro moksleiviai.

Teisėtvarkos pareigūnai sakė, kad neaišku ką minėti asmenys vartojo. Nepilnamečiai teigė nerūkę elektroninių cigarečių, bet kažką kramtę. Apžiūrint kambarį, kur vienas asmuo mirė, kiti nuvežti į ligoninę, taip pat nebuvo rasta jokių įtartinų medžiagų, priemonių. Pagrindinė mirties ir dviejų jaunuolių apsinuodijimo versija – narkotikų arba stiprių psichotropinių vaistų vartojimas.

Pirmadienį, apie 11 val., greitoji medicinos pagalba buvo iškviesta į Marijampolės profesinio rengimo centrą. Bloga pasidarė septyniolikmečiui. Nepilnamečiui buvo sutrikusi koordinacija, jis prastai jautėsi, veidas išbalęs.

Paaiškėjo, kad moksleiviui bloga ėmė darytis surūkius elektroninę cigaretę.

Nepilnametis buvo nuvežtas į ligoninę, jam suteikta pagalba. Nustatyta, kad skysčio elektroninei cigaretei jis gavo iš devyniolikmečio. Pareigūnai devyniolikmečio namuose atliko kratą, rastą skystį perdavė ekspertams.

Į Marijampolės ligoninę pastaruoju metu buvo atgabentas ne vienas paauglys, apsinuodijęs elektroninių cigarečių turiniu.

Savaitgalį paaugliai kentėjo ne tik nuo svaiginimosi narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis. Į Marijampolės bei Vilkaviškio ligonines apsinuodiję alkoholiu buvo paguldyti du trylikamečiai.

Pirminiais duomenimis, mergaitę, susmukusią prie vieno Beržų gatvės daugiabučio namo laiptinės Marijampolėje, aptiko ir greitąją medicinos pagalbą iškvietė ten gyvenantys žmonės.

Į Vilkaviškio ligoninę trylikametis, apsinuodijęs alkoholiu, kraujyje buvo 1,41 prom., atvežtas iš Kybartų.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika