www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Rugsėjo 27 dienos „Suvalkietyje” skaitykite

Mantas Varaška: „Tai ekologinė nelaimė, arba Kodėl mėtoma karšta bulvė

Meras Mantas Varaška prie tvenkinio sušaukė skubų institucijų susitikimą, kad aptartų, kaip valdyti susidariusią situaciją.

Vakar, rugsėjo 26 d., Kazlų Rūdos savivaldybėje prie Pilvės-Vabalkšnės tvenkinio esančioje teritorijoje paskelbta ekstremalioji situacija. Lygiai prieš mėnesį, rugpjūčio 26 d. „Suvalkietyje“, pirmame puslapyje šaukėme: „Pilvės-Vabalkšnės tvenkinyje dūsta žuvys!“. Jau tada, nusekus vandeniui, lydekų, karosų, ešerių gaišenos gulėjo ant (buvusio) tvenkinio dugno. Ir ką? Ir nieko…

Saulės elektrinė namuose: pati tikriausia energetinė nepriklausomybė!

Saulės elektrinės – pati tikriausia energetinė nepriklausomybė.

60-mečiai Raimonda su vyru Algiu gyvena Marijampolėje, privačiame nenaujame 150 kv. m. name. Žiemą namus šildo malkomis ir anglimis. Bet kai pernai kuro ir elektros kainos ėmė šokti „pasiutpolkę“, šeima ėmė svarstyti apie saulės elektrinę ant nuosavo namo stogo. Praėjo metai – ir šeima ją turi, džiaugiasi, visiems giriasi, kad du mėnesius (tiek laiko ji įrengta) už elektrą nemokėjo nė cento. Ar ne pavydu, juk suvalkiečiai esame?

Šie metai pareikalavo ūkininkų kantrybės

Povilas Žolynas daržoves augina laukuose, kuriuose įsirengė laistymo sistemą, tad morkos užaugo visai neblogai.

Ūkininkai nuolat susiduria su įvairiomis problemomis. Šio rudens iššūkiai – ne tik mažos pieno kainos, bet ir užsitęsusi sausra. Kai kurie jaunieji ūkininkai tokios, kaip šiemet, sausros net neprisimena.

„Vilties parko“ laukia nieko gero nežadanti kaimynystė su „Rail Baltica“

M. Ražinskienė išgyvena, kad prasidėjus geležinkelio vėžės statybos darbams parko lankytojai vietoj atgaivos patirs stresą.

Kalvarijos savivaldybėje naujos „Rail Baltica“ vėžės ir kiti infrastuktūros objektai atneš daug nuostolių: bus griaunami gyvenamieji namai ir sodybos, naikinami verslai, parkai, visuomeniniams poreikiams paimami žemės sklypai arba jų dalys. Žinoma, gyventojai ir verslininkai gaus tam tikras kompensacijas, bet ar jų užteks, kad žmonės galėtų ramiai miegoti? Juk daugybę metų išsijuosus dirbta, stengtasi, kurta, o dabar – viskas akimirksniu bus nušluota.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika