www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

„Spindulyje“ – lietuviško filmo premjera ir susitikimas su kūrėjais

Šiandien 18 val. kino teatre „Spindulys“ – išskirtinis filmo „Tu man nieko neprimeni“ seansas, po kurio vyks susitikimas su filmo režisiere Marija Kavtaradze ir pagrindine aktore Greta Grinevičiūte.

Filme „Tu man nieko neprimeni“ pasakojama intymi meilės istorija, kurioje, ko gero, kiekvienas bent dalele atpažins save ir visą filmą spėlios – įmanomi šie santykiai ar ne? Šiuolaikinio šokio šokėja Elena sutinka gestų kalbos vertėją Dovydą. Tarp jų akimirksniu užsimezga švelnus ryšys, jis gilėja, Dovydas ir Elena ima artėti vienas prie kito ir platoniški santykiai pamažu virsta romantiniais. Kai Dovydas atskleidžia esantis aseksualus, jiedu pasiryžta savojo intymumo ieškoti drauge – atrasti savo pačių būdą kurti santykius.

Pasaulinė filmo premjera įvyko prestižiniame „Sundance“ (JAV) kino festivalyje ir jau pirmasis jo pasirodymas buvo sėkmingas – pelnė apdovanojimą už geriausią režisūrą. Po premjeros filmas sulaukė pačių geriausių įvertinimų, kino kritikai ir žiūrovai rašė, jog „T. Kavtaradzė sukūrė tokią subtilią meilės istoriją, kad ji tiesiog akimirksniu tampa klasika“, kad tai „lietuviško kino laimėjimas“, o „režisierės talentas atskleisti santykių niuansus filmą paverčia svarbiu pasaulinio kino kūriniu“.

Šis filmas taip pat yra Lietuvos pretendentas į „Oskarus“ bei įtrauktas į EFA (Europos kino akademija) pretendentų sąrašą. Lietuvos žiūrovams filmo režisierė M. Kavtaradzė jau pažįstama – jos 2019 metais pasirodęs debiutinis filmas „Išgyventi vasarą“ sulaukė daugybės simpatijų ir apdovanojimų Lietuvoje bei svetur.

Šis seansas yra pritaikytas kurtiesiems ir neprigirdintiems žmonėms ir bus rodomas su specialiais subtitrais (SKN), kurie kiek daugiau nei įprastai papasakos apie filme pasigirstančius garsus. Girdintiems žiūrovams šie subtitrai netrukdys, o kurtieji ir neprigirdintys galės visavertiškai filmą žiūrėti kartu su girdinčiaisiais.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika