www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Augintiniams erkės – visų metų problema

Nors vasara jau baigėsi, tačiau su augintiniais rengiantis į gamtą vis dar svarbu pagalvoti apie erkes.

Erkė. Asociatyvi nuotrauka.

Norėdami gyvūnams apsaugoti imtis visų reikiamų priemonių, pirmiausia dėmesį turėtume atkreipti į oro temperatūrą. Erkės gali būti gyvybingos temperatūrai nukritus ir vos iki penkių laipsnių šilumos. Be to, jos gali būti aktyvios net ir žiemą. Pasak veterinarijos gydytojos Linos Kavaliauskienės, žiemos Lietuvoje yra gana šiltos, tad reikia saugoti savo augintinius net ir šaltuoju metų laiku, ypač jeigu nėra sniego.

– Erkių aktyvumas žiemą nėra toks, kaip vasarą. Didžiausias pikas, žinoma, būna pavasarį atšilus orams, bet jeigu žiemą lauke yra plius penki šilumos, tai erkės bus aktyvios. Be to, dar pasitaiko atvejų, kai į lauke laikomų šunų būdas pakreikiama šieno arba šiaudų. Su šiaudais į būdą atneštos erkės gali atšilti ir įsisiurbti į gyvūną netgi gruodį ar sausį lauke esant minusinei temperatūrai, – teigia L. Kavaliauskienė.

Be to, erkės perneša parazitus, kurie vis dažniau šunims sukelia gyvybei pavojingą ligą babeziozę. Šunys suserga dėl erkių jiems perduoto viduląstelinio parazito, kuris auga ir dauginasi kraujo ląstelių (eritrocitų) viduje.

Veterinarė teigia, kad pastaruoju metu susirgimų babezioze sumažėjo. „Atvejų gerokai mažiau, nes žmonės saugodami augintinius pradėjo naudoti įvairias priemones ir daug atsakingiau rūpinasi gyvūnais“, – pasakoja veterinarė.

L. Kavaliauskienės nuomone, veiksmingiausias būdas augintiniams apsaugoti nuo erkių ir jų platinamų ligų yra tabletės. Naudojant tabletes, vaistas įsigeria per kraują ir įsisiurbusi erkė žūsta.

Tablečių yra įvairių, vienos veiksmingos mėnesį, kitos – tris. Veterinarė atkreipia dėmesį, kad svarbu paskaityti, kas parašyta vaistų pakuotėje įdėtame informaciniame lapelyje, o vaisto veiksmingumo trukmę skaičiuoti savaitėmis, o ne mėnesiais. „Tabletės galbūt yra nepatogios dėl to, kad neturi atbaidančio poveikio, kaip antkakliai arba kai kurie lašai. Bet, žinoma, netgi ir naudojant atbaidančias priemones kartais gyvūnas vis tiek gali parsinešti erkių į namus. Šimtaprocentinės apsaugos nuo erkių nėra. Net patys brangiausi antkakliai ar tabletės negali tokios apsaugos suteikti“, – teigia veterinarė.

Priemones apsaugai nuo erkių patariama pirkti ilgesniam laikotarpiui. Pasak veterinarijos gydytojos, gyvūnų savininkams tai ir patogiau, ir pigiau.

Ieva Matusevičiūtė

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika