www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Dalis magistralės „Via Baltica“ modernizavimo darbų bus baigti šiais metais

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pranešime spaudai informavo, kad magistralės „Via Baltica“ atkarpoje Kaunas–Marijampolė–Suvalkai vyksta modernizavimo darbai, o du iš keturių kelio ruožų bus sutvarkyti dar iki šių metų pabaigos. Pasak jų, ilgiausio kelio ruožo darbai turėtų būti baigti jau kitais metais.

„Via Baltica“. Ričardo Pasiliausko nuotrauka.

Dviejų (2-ojo ir 3-iojo) kelio ruožų rekonstrukcijos darbai prasidėjo praėjusiais metais. „Šiuo metu jau įgyvendinta daugiau nei du trečdaliai numatytų 2-ojo ir 3-iojo ruožo darbų“, – skelbia Lietuvos automobilių kelių direkcija. Anot jų, 2-ajame kelio ruože, nuo 72,5 km iki 79 km, šiuo metu tęsiami automagistralės ir jungiamųjų kelių įrengimo darbai: statomas viadukas, montuojami žaliasis tiltas ir tunelinis pravažiavimas, asfaltuojama, statomos triukšmo užtvaros. Taip pat šiame ruože baigiami įrengti apšvietimo, elektrotechnikos bei ryšių, lietaus nuotekų ir melioracijos darbai.

LAKD komentavo ir 3-iojo kelio ruožo, nusidriekusio nuo 79 iki 85 kilometro, rekonstravimo darbus: „Šiuo metu yra tęsiami automagistralės ir jungiamųjų kelių bei žiedinių sankryžų įrengimo, statinių, triukšmo užtvarų statybos darbai. Taip pat šiame ruože montuojama tinklo tvora, jau įrengta didžioji dalis dangos konstrukcijos, įskaitant asfalto dangas“.

Susiję įrašai
style="display:block" data-ad-client="ca-pub-8077967890001014" data-ad-slot="9654008404" data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

„Pirmasis kelio ruožas yra beveik 16 kilometrų, jis ilgiausias ir sudėtingiausias iš keturių, kuriuose yra planuojami „Via Baltica“ kelio modernizavimo darbai“, –  skelbė LAKD. Baigus darbus šiame ruože, dviejų eismo juostų kelias turėtų būti pertvarkytas į keturių juostų magistralę su jungiamaisiais keliais, žiedinėmis sankryžomis, viadukais, tiltais, tuneliniais pravažiavimais, akustinėmis sienomis ir tinkamu apšvietimu.

„Ketvirtasis automagistralės ruožas yra nuo 85 iki 97 kilometro, tačiau kol kas jo dar netvarkome“, – pasakojo LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji komunikacijos vadybininkė Eglė Nemanytė. Šio magistralės ruožo rekonstrukcijos darbų pirkimą planuojama paskelbti dar šiais metais.

Gerda Šlyterytė

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika