www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

VMI nesiunčia gyventojams pranešimų SMS žinutėmis, kuriose yra papildomos nuorodos

Į sukčių pinkles įkliuvo trisdešimtmetis Vilkaviškio rajono gyventojas.

Ričardo Pasiliausko nuotrauka.

Navininkų kaime gyvenantis vyras rugsėjo 30 dieną gavo trumpąją žinutę, kad Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) yra jam skirtas pranešimas. Žinutė buvo su aktyvia nuoroda.

Nieko blogo neįtaręs paspaudė nuorodą. Tuomet buvo paprašyta suvesti elektroninės bankininkystės duomenis. Tai padarius, iš vyro sąskaitos iškeliavo beveik 1000 eurų.

Žmogus pagalbos kreipėsi į policiją, bet surasti tokius sukčius, atgauti pinigus sudėtinga.

VMI dar kartą primena visiems, kad inspekcija nesiunčia gyventojams pranešimų SMS žinutėmis, kuriose yra papildomos nuorodos. SMS žinutes VMI vardu klientai gali gauti užsiregistravę vizitui ar pvz. dėl gauto pranešimo VMI sistemoje, tačiau nuoroda prie jų nėra pateikiama. Kitos institucijos taip pat nesiunčia SMS žinučių su informacija apie VMI.

Sukčių atsiųstoje SMS žinutėje siuntėjo pavadinimas, kurį savo telefone mato SMS žinutės gavėjas, gali būti nurodytas VMI, tačiau tai dar nereiškia, jog žinutę atsiuntė VMI.

Gautame pranešime pateikiama nuoroda ne į VMI interneto svetainę ar VMI informacines sistemas, bet į kitus internetinius adresus, kurie kartais gali būti vizualiai panašūs į VMI svetainės internetinį adresą. Rekomenduojame nespausti įtartinuose pranešimuose esančių nuorodų.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika