www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

3 patogios virtuvės paslaptys – kokios jos?

Virtuvė dažniausiai siejama su maisto gaminimu, tačiau nuo šios patalpos patogumo priklauso ne tik maistą dažniausiai gaminančių žmonių komfortas. Juk čia laiką dažnai praleidžia visa šeima. Tad jei įrenginėjate naują patalpą arba atliekate kapitalinį remontą, skirkite racionaliam virtuvės planui pakankamai dėmesio. Pateikiame 3 patarimus, kurie padės pasirūpinti komfortu paprasčiau. Tai – vadinamoji trikampio taisyklė, tinkama įranga ir patogūs baldai. Apie viską plačiau – šiame straipsnyje.

Svarbusis trikampis – ne visada paprasta proporcija
Tam, kad būtų patogu naudotis virtuve, pirmiausia derėtų atkreipti dėmesį į jos planą. Esminė patalpos vieta iš tiesų nėra nei stalas, nei langas. Jie gali pirmiausia kristi į akis užėjus į virtuvę. Visgi kiekvienas maistą gaminantis žmogus patvirtins: komfortą labiausiai užtikrina tam tikra šaldytuvo, maisto ruošimo zonos ir viryklės sąveika.
Pamėginkite pasivaikščioti po patalpą ir įsivaizduoti, kaip joje gaminate. Greičiausiai netrukus pajusite savitas virtuvės proporcijas. Jei atstumas tarp minėtų trijų vietų yra racionalus, o jų išdėstymas erdvėje logiškas, tikėtina, kad maisto ruošimo procesu mėgausitės labiau. Tad neskubėdami apgalvokite, kur patogiausia įrengti šaldytuvą, kur – darbo zoną, o kur – viryklę.

Patikima įranga – ne prabanga, o būtinybė
Tiek patalpos įrengimas, tiek ir atnaujinimas nėra pigūs. Visgi prieš ieškant taupymo būdų, derėtų įsivertinti svarbiausius virtuvės elementus. Jiems turėtų atitekti didžioji biudžeto dalis. Vienas tokių elementų yra įranga. Tai suprantama: juk jei technika bus žemos kokybės, ji nepadės ruošti gardaus maisto, neleis mėgautis procesu, o galiausiai ir greičiau pareikalaus papildomų išlaidų remontui ar net atnaujinimui.
Tad jei norite komforto, skirkite laiko patikimos įrangos atrankai. Pavyzdžiui, jei ieškote šaldytuvo, gartraukio ar įmontuojamos orkaitės, pasidairykite patikimo gamintojo ir pardavėjo. Įvertinkite tiek modelių funkcionalumą, tiek gamintojo patirtį, tiek suteikiamas garantijas ar techninės priežiūros ypatumus.

Baldai turi būti ne tik gražūs
Lygiai taip pat dėmesio reikia ir baldams. Verčiau rinktis tvarias ir tvirtas, mechaniniam poveikiui ir drėgmei atsparias medžiagas. Jos, kaip ir kokybiški montavimo darbai, leis puikiu rezultatu džiaugtis ilgus metus.
Žinoma, svarbus ir pats dizainas, nuoseklus interjero idėjos įgyvendinimas. Pasvarstykite, ar patogiau turėti virtuvės salelę, ar baro zoną. Galbūt geriau apjungti, o gal – atskirti valgomojo ir maisto ruošimo zonas? Nors mados tendencijos gali daryti tam tikrą spaudimą, pasistenkite vadovautis praktiškumo kriterijumi. Taip lengviau atsirinksite ir baldų formas, ir spalvas.
Baldai, įranga ir racionalus patalpos planas sudaro tvirtą patogios virtuvės pagrindą. Deramai investavę į jį, gaminsite ir leisite bendrą laisvalaikį jaukiai, komfortiškai. Na, o panorėjus pokyčių, neteks visko iš esmės keisti – tereikės atnaujinti smulkesnes interjero detales.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika