www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Duris atvėrė namai ypatingiems žmonėms

Pirmadienį Marijampolėje, Tarpučių g. 61 C, duris atvėrė specialiųjų socialinės globos namų padalinys „Šešupės“ globos namai. Čia apsigyvens 40 itin sunkią negalią turinčių ligonių, negalinčių gyventi savarankiškai, nes jiems būtina nuolatinė specialistų priežiūra.

Naujasis pastatas – tarsi paukštis išskleistais sparnais. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų padalinio atidarymo iškilmės prasidėjo šv. Mišiomis Mažojoje bazilikoje, kurias aukojo vyskupas Rimantas Norvilas. Stiprybės ir sveikatos prašyta ir ligoniams, ir jiems visokeriopą pagalbą teiksiantiems darbuotojams.

To paties linkėta ir susirinkus prie naujojo globos namų padalinio pastato Tarpučių g. 61C. Čia pasitikusi Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų direktorė Viduta Bačkierienė trumpai apžvelgė nueitą kelią – nuo idėjos iki kolektyvo įkvėpimo ir dėkojo gausiai susirinkusiems svečiams, kurių dėka ir iškilo šie globos namai – pirmieji valdiški Atkurtoje Nepriklausomoje Lietuvoje.

Atidarymo iškilmėse dalyvavusi LR socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė dėkojo globos namų ir Marijampolės savivaldybės vadovams, Vilkaviškio vyskupui R. Norvilai bei Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų Globos tarybos pirmininkui kanauninkui Donatui Jasulaičiui už svarų indėlį į socialinių paslaugų plėtrą psichikos ar intelekto negalią turintiems žmonėms, už palaikymą ir bendrystę sprendžiant socialines problemas Marijampolės regione.

Įkurtuvių juostelę perkirpo UAB „Statybos ritmas“ generalinis direktorius Danielius Pečiulis, Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų direktorė Viduta Bačkierienė ir LR socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
Susiję įrašai

Erdvus 1143 kv. metrų namas, kurį projektavo UAB ,,Projektų rengimo centras“, pastatė ir įrengė UAB „Statybos ritmas“, tarsi paukštis išskleistais sparnais. Į abu jo „sparnus“ veda šviesūs, erdvūs koridoriai, jungiantys keturis blokus – po du į abi puses. Blokai – identiški, skiriasi tik skirtingų spalvų – mėlynos, žalios, geltonos ir raudonos – sienų apdailos akcentai ir grindų dangos. Kiekvienas blokas skirtas 10-čiai žmonių, kurie gyvens vienviečiuose ir dviviečiuose kambariuose. Juose – daugiafunkcinės lovos, mobilios vonios, o blokuose – terapijų, procedūrų ir higienos kambariai su keltuvais ir kita ligonio priežiūrai būtina įranga.

– Mes čia kuriame namus ypatingiems žmonėms, ar tai būtų senelis, ar jaunas neįgalus žmogus, kuris gal nereaguos į žodį, šviesą, judesį, bet jaus mūsų rankas ir širdis. Čia saugiai ir oriai gyvens 40 žmonių, turinčių sunkią fizinę ar dvasinę negalią, kuriems 24 valandas per parą reikalinga visapusiška slauga, – kalbėjo V. Bačkierienė.

Tai ne tik pagalba ligoniui, bet ir atrama bei psichologinė pagalba jų artimiesiems.

Ministrės M. Navickienės teigimu, „Šešupės“ globos namų padalinyje pirmumo teise bus apgyvendinami darbingo amžiaus asmenys su sunkia negalia, kuriems jau teikiama socialinė globa socialinės globos įstaigose.

Planuojama, kad per spalio mėnesį į specializuotą slaugos ir socialinės globos padalinį persikels gyventojai iš Didvyžių, Kalvarijos ir Suvalkijos socialinės globos namų. Taip pat įsikels ir asmenys iš laukiančiųjų patekti į šias įstaigas eilės.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika