www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

IX tarptautinis medinių pučiamųjų instrumentų festivalis „Medynės“

Kaip įprasta, rudenį kamerinės muzikos mylėtojai, gerbėjai, gurmanai kviečiami į Marijampolėje vyksiantį tarptautinį medinių pučiamųjų instrumentų festivalį „Medynės“. Šiemet jau 9-asis festivalis prasidės spalio 7 dieną ir tęsis beveik iki lapkričio vidurio. Šių metų programa – „Muzikinis reversas“: senos tradicijos – nauji muzikos kontekstai“ – pristatys penkių intriguojančių koncertų ciklą.

Organizatorių nuotrauka.

Didžiausias dėmesys skiriamas senosios, klasikinės muzikos perinterpretavimui grojant ne tik senaisiais/klasikiniais mediniais pučiamaisiais (išilginės fleitos), bet ir patobulintais („upgrade“) instrumentais: mediniais aerofonais, atveriant naujas viduramžių, renesanso, baroko muzikos garsovaizdžio kryptis. Perinterpretavimo sąvoka, kuria remiasi festivalio programos koncepcija, traktuojama ne tik kaip nuolat besitęsianti ir atsinaujinanti senosios muzikos gyvavimo forma, bet ir atkreipia dėmesį būtent į XX a. viduryje „atnaujintus“, originalius įvairių kraštų instrumentus. Jie savo techninėmis ir konstrukcinėmis savybėmis buvo šiek tiek panašūs į instrumentus, naudojamus atliekant senąją muziką, tai ir paskatino tam tikrus iškilius muzikantus leistis į senosios muzikos atlikimo galimybių paieškas, grojant būtent šiais instrumentais.

Spalio 7 dieną (šeštadienį) 18 val. Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje pirmasis koncertas. Klausytojai turės progą išgirsti jungtinį, skirtingus muzikos žanrus sintetinantį, ansambį „Xylos“. „Xylos“ – senąja graikų kalba reiškia medį. Tai stebuklinga medžiaga, suteikianti ne tik šilumą, bet ir prieglobstį. Ji gali būti kieta ir tvirta, o prisilietus, ji gali suskambėti ir skleisti garsą. Bendros idėjos sutelkti lietuvių ir lenkų muzikantai – Piotras Domogala (gitara), Marekas Toporovskis (klavesinas) ir Darius Klišys (birbynė, elektronika) atliks programą, pristatančią džiazo ir senosios muzikos simbiozę. Tai subtilus skambesys, susiejantis šiuolaikišką improvizaciją su šimtmečiais kurta muzika. Jų instrumentai skambesio semiasi iš medžio, o repertuare tyrinėjama erdvė nuo renesanso dainų liaudies motyvais iki muzikinių elektroakustinių eksperimentų. Pasiduokite vaizduotei ir įkvėpimui – įženkite į paslaptingą „Xylos“ pasaulį!

Vėliau klausytojų laukia dar trys muzikinės-pažintinės kelionės.

Lapkričio 11 d. (šeštadienį) 16 val. įvyks „Medynių“ uždarymo koncertas. Jame klausytojai turės unikalią galimybę išgirsti kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės trijų dalių kūrinį „Švilpynė“, parašytą birbynei ir mišriam chorui. Pasaulinė kūrinio premjera įvyko 2010 m. sausio 23 d. Čikagoje. Subtilią kompoziciją atliks Kauno vokalinis ansamblis „Acusto“ ir birbynininkas Darius Klišys. Koncerte taip pat bus atliekamos aranžuotos lietuvių liaudies dainos.

Plačiau apie kiekvieną būsimą koncertą informuosime jam artėjant.

Rengėjų informacija

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika