www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Katės, kaip ir žmonės – kiekvienas su savo gyvenimo istorija

Šį savaitgalį, spalio 7–8 dienomis, Kaune įvyks tarptautinė kačių paroda, skirta Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti. Parodoje dalyvaus įvairiausių retų ir populiarių veislių katės.

Organizatorių nuotraukos.

Parodos akcentas – oranžinių kačių šou ir naminės katės!

Taip, perskaitėte teisingai, NAMINĖS. Naminukės visose „Bubastės“ parodose dalyvauja lygiomis teisėmis su tituluotomis kilmingomis katėmis. Šį kartą varžysis ne tik Gyvūnų globėjų asociacijos ir „Nuaro“ globotinės, ieškančios namų, bet ir iš Latvijos atvyks viešnia, kurios istorija perveria širdį.

Wicapi Wacan, toks dabar jau išgarsėjusios juodos žaliaakės katės vardas. Ji kartu su garsia Latvijos devonšyro reksų kačių veisėja Natalija Kozlovska kartu keliauja į tarptautines parodas ir skina laurus bei žiūrovų simpatijas. Jeigu ne atsitiktinumas, kai veterinarijos klinikoje Natalija atsidūrė tuo metu, kuomet gydytojas buvo operacinėje, šios katės istorija butų visai kitokia. Natalija, belaukdama priėmimo, išsiaiškino, jog turi palaukti, kol gydytojas baigs katingos katės operaciją. Paaiškėjo, kad buvo išoperuotas beglobės katės kačiukas, o jis jau ir taip turėjo gimti visai netrukus. Natalija iškart apsisprendė ir primygtinai paprašė kačiuką išgelbėti. Jeigu ne Natalijos atkaklumas, Wacapi Wacan dabar nebūtų gyva. Todėl ir sakome, jog kiekviena katė turi savo ypatingą istoriją.

Panašių istorijų ir nelaimingų beglobiukų vis dar pilni mūsų kiemai, todėl kviečiame nelikti abejingiems artėjant šaltiems orams.

Oranžinės katės ir kodėl tiltas per Nerį yra oranžinis

Jeigu užduotume klausimą, kas bendro tarp oranžinių kačių, tilto ir Raudondvario dvaro, kažin ar kas galėtų atsakyti…

Šią įdomią istoriją mums papasakojo šiai kačių parodai autorinius prizus „Oranžinė katė“ sukūręs „Stiklo galerijos“, įsikūrusios Kauno senamiestyje, dailininkas.

Vilijampolės tiltas prezidento A. Smetonos pasiūlymu pavadintas Petro Vileišio vardu. Na, o tilto spalva susijusi su Raudondvariu ir grafo Tiškevičiaus oranžerija.

Jau vien žodis „oranžerija“ suponuoja į spalvą.

Po grafų kelionių Raudondvario rūmų muziejus visada pasipildydavo naujais meno kūriniais, brangiais papuošalais, suvenyrais, įdomiomis smulkmenomis iš Egipto, Indijos, Kinijos, Japonijos, Afrikos, Amerikos, Kubos. Iš egzotiškų kraštų būdavo gabenamos ir visokios gamtos įdomybės, tuo metu europiečiams kėlusios nuostabą. Tai – stručio kiaušiniai, kokoso riešutai, kriauklės, ragai. Oranžerijoje buvo apgyvendinti trys aligatoriai, beždžionės ir papūgėlės, pasodinti apelsinmedžiai. Štai būtent dėl tuomet dar neregėto augalo, vedančio neregėto grožio oranžinės spalvos vaisius, augusio dvare, Vilijampolės tiltas, jungiantis kelią su Raudondvariu, yra nudažytas tokia unikalia spalva.

Paminėsime, jog felinologai kačių nevadina pilkomis, dryžuotomis ar rudomis. Kačių kailio spalvų pavadinimai, kaip ir pačios katės, yra unikalūs. Visų kačių spalvinių variantų neišvardinsime, nes jų yra keliasdešimt tūkstančių. Tik paminėsime, kad katės gali būti mėlynos, šokoladinės, lelijinės, kreminės, auksinės, raudonos ir netgi oranžinės. Netikite? Ateikite ir pamatysite.

Parodos murkiančius ūsuotukus vertins Tarptautinės felinologų asociacijos (FIF‘e) teisėjai Veikko Saarela iš Suomijos, Francesco Cinque iš Italijos, Katarina Balikova iš Slovakijos, Magdalena Kudra iš Lenkijos. Gražiausios bus apdovanotos unikaliais oranžiniais prizais.

Meino meškėnas ar kibiras su vandeniu?

Kad kačių grožio nenupasakosi ir jas reikia pamatyti patiems, nebekartosime… Belieka pridurti, kad parodos teisėjams talkins būrelis stiuardų, kurių pagrindinis uždavinys – laiku surasti ir pristatyti vertintojams reikiamą katę bei tinkamai ją pateikti – laikyti ant ištiestos rankos, jeigu katė dalyvauja atrankoje į konkursą. Manote, tai juokai? Ogi visai ne juokai. Ypač tam, kuris laiko. Štai jau minėtieji Meino meškėnai gali sverti gerokai per dešimtį kilogramų, ypač kastruoti – tai patys sunkiausi „egzemplioriai” iš visos veislinių kačių pasaulio įvairovės. Paimkite kibirą vandens arba panašų svorį ir pabandykite laikyti ištiestoje rankoje. Kiek išlaikysite? O atranka gali trukti net pusvalandį… Taigi… Tačiau meilė katėms viską nugali, sunkumus – taip pat.

Juk ne veltui B. Šou yra pasakęs, jog žmogus kultūringas tiek, kiek jis gali suprasti katę. O štai airių posakis įspėja: „Saugokis žmonių, kurie nemėgsta kačių“.

Tikime, kad prieš atvykdami į parodą tikrai ne tik atliksite eksperimentą su kibiru vandens, bet ir pasiskaitysite apie kates gana keistu pavadinimu – skudurinė lėlė. Kuo ji ypatinga? Na, turbūt teks atvykti į parodą. Nes geriau vieną kartą pamatyti, negu devynis kartus perskaityti.

Į parodą kviečiame spalio 7–8 dienomis Kauno rajone, Raudondvaryje, Pilies tak. 1, nuo 10 iki 16 val.

Organizatorių informacija

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika