www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Marijampolės TAU studentai pasitinka 19-ąjį spalį

Sekmadienį Marijampolės trečiojo amžiaus universitetas (TAU) iškilmėmis Marijampolės kultūros centre pradėjo naujuosius mokslo metus. Į tradicinę spalio 1-osios šventę susirinkta jau 19-ąjį kartą.

Šiemet mokytis TAU norą pareiškė 664 studentai-senjorai, beveik 100 daugiau, negu pernai. Tikėtina, kad kaip ir visada, prasidėjus mokslo metams atsiras dar daugiau norinčių prisijungti. Senjorai nenori užsidaryti namuose, nori bendrauti, dalintis savo patirtimi ir žiniomis.

Mokslo metų pradžią sutiko gausi universiteto bendruomenė. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Kultūros centro salė buvo sausakimša. Deja, joje nebuvo universiteto sielos, direktorės Onutės Sakalauskienės. Susirinkusius ji pasveikino šiuolaikiškai – iš ekrano. Savo studentams ji dėkojo už kiekvieną įprasmintą dieną, už savanorystę, už šypsenas, o ne dejones. Visada optimistiškai nusiteikusi Onutė linkėjo: „Neskaičiuokim šiandien metų – daug jų ar mažai, jeigu stuburas dar neša, viskas bus gerai“. Jai garsiai pritarė visa salė. Juk kitaip ir negali būti, kai akys šviečia, lūpos šypsosi, o širdyse didžiulis noras mokytis, bendrauti, keliauti, suprasti, atjausti.

Kauniečių dovana – Vitos ir Algirdo Kaminskų atliekamos dainos.

Ekrane nuotraukose prisiminti ir prabėgę universiteto metai. Kelionės, šokiai, vakaronės, šventės, pažintys, užsiėmimai – studentų kasdienybė. Aktyvi bendruomenė – nuolatinė savivaldybės renginių dalyvė. „Linkiu, kad visa ši nuostabi organizacija toliau sėkmingai tęstų veiklas ir mus visus džiugintų bendrystės akimirkomis ir savo šauniomis veiklomis“, – sveikindamas su mokslo metų pradžia TAU studentams ir lektoriamas linkėjo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Europos Parlamento narys Juozas Olekas siuntė linkėjimus Onutei, dėkojo studentams už jam teikiamus klausimus ir šypsodamasis pasidžiaugė, kad gali ir vėl gyventi su studente. Parlamentaro žmona Aurelija – taip pat studijuoja šiame universitete.

Europarlamentaro Broniaus Ropės sveikinimus studentams perdavė jo padėjėjas Audrius Stankevičius, LR Seimo nario Dainiaus Gaižausko – patarėja Alma Džermeikienė.

Savo sukurtomis eilėmis bendramokslius sveikino Aldona Murauskienė.

Sėkmingų mokslo metų linkėjo LR Seimo nariai Andrius Vyšniauskas ir Kęstutis Mažeika, gražų bendradarbiavimą su TAU bendruomene akcentavo Marijampolės profesinio rengimo centro direktorius Gražvydas Juodišius, o Marijampolės savivaldybės tarybos narė Irena Lunskienė pasidžiaugė ilgamete draugyste su universitetu, nepavargstančia jo direktore, ir šventės dieną dirbančia nuotoliniu būdu.

Į TAU mokslo metų atidarymo šventę „Studentais-senjorais būti gera!“ susirinkę studentai ir svečiai gėrėjosi šokių kolektyvo „OPA“ (vadovė Jolita Lukšienė) šokiu, studentės Aldonos Murauskienės eilėmis, Kauno TAU narių Vitos ir Algirdo Kaminskų muzikiniu sveikinimu ir iš uostamiesčio atvykusios kapelos „Mingė“ dainomis apie jūrą ir meilę.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika