www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Programėlė „Tvarkau miestą“ labiausiai prigijo Marijampolėje

Programėlė „Tvarkau miestą“ sudaro sklandžias sąlygas gyventojams bendrauti su savivaldybėmis ir greičiau išspręsti problemas. Jos paskirtis – žinoti, kur mieste yra taisytinų dalykų, nes tai svarbu čia gyvenantiems žmonėms, bei sutvarkyti tai kuo skubiau. Marijampolės regione šiuo metu programėlė „Tvarkau miestą“ aktyviausiai veikia Marijampolės savivaldybėje.

Programėle „Tvarkau miestą“ aktyviausiai naudojasi marijampoliečiai. Ričardo Pasiliausko nuotrauka.

Pasak Marijampolės savivaldybės administracijos Informacinių technologijų skyriaus vedėjos Onos Aleknavičiūtės, Marijampolėje programėlė „Tvarkau miestą“ pradėjo veikti nuo 2020 m. liepos mėnesio, iki to laiko vyko testavimas. „Yra integracija su Dokumentų valdymo sistema (DVS) interneto puslapyje www.tvarkaumiesta.lt, kur pateikti gyventojų pranešimai automatiškai registruojami DVS“, – aiškino skyriaus vedėja.

Pasak Marijampolės savivaldybės Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus vedėjos Robertos Kelertienės, nuo programėlės „Tvarkau miestą“ starto gauti 1844 pranešimai. „Programoje gyventojai gali bet kuriuo paros metu pranešti apie pastebėtus pažeidimus ar negeroves, problemas ir stebėti savo pranešimo nagrinėjimo eigą. Pranešimą specialistams išanalizavus, sistema informuoja pranešėją apie gautą atsakymą.“

Remiantis statistiniais duomenimis, Marijampolės savivaldybėje daugiausia pranešimų per programėlę sulaukia Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyrius. Gyventojai dažniausia informuoja apie gatvių apšvietimo, gatvių priežiūros ir tvarkymo, viešųjų erdvių aplinkos priežiūros negeroves. Pranešama apie keliuose atsivėrusias duobes, įgriuvas ir iškilusius nuotekų šulinius, kurie trukdo važiuoti, ydingą eismo organizavimą, blogą želdynų priežiūrą ir kitas problemas. Mažiau negu ketvirtadalis užklausų yra pateikiama per mobiliąją programėlę, kitos – internetu.

Pasak R. Kelertienės, užregistruota problema adresuojama tiesiogiai už ją atsakingiems specialistams. Jie išnagrinėja gyventojo pranešimą, rūpinasi, kad negerovė būtų pašalinta,  pateikia atsakymą pranešėjui. Atsakymo paruošimo terminas, O. Aleknavičiūtės teigimu, yra trys darbo dienos.

Programėlė „Tvarkau miestą“ veikia ir Kazlų Rūdos savivaldybėje, tačiau pagal statistinius duomenis, pateiktus Administracijos Bendrojo skyriaus vedėjo Alvydo Kašinsko, programėle dar nė karto nebuvo naudojamasi. „Ją turime, tačiau kiek matau, negavome jokių pranešimų dėl kokių nors problemų. Na, negalime gyventojų priversti ja naudotis, jeigu jie to nedaro patys“, – papildė A. Kašinskas.

Šakių rajono savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus viešųjų ryšių specialistė Raimonda Visockytė informavo, kad apie programėlę yra girdėję, tačiau nėra įsigilinę į sąlygas ir galimybes ją naudoti.

Kalvarijos savivaldybės Bendrųjų reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Sadutė Arcišauskė teigė, kad Savivaldybė šiuo metu nėra prisijungusi prie programos, bet galimybė tai padaryti bus svarstoma.

Vilkaviškio savivaldybės administracijos specialistai nepateikė informacijos, ar planuoja ateityje prisijungti prie „Tvarkau miestą“ bendruomenės.

Roman Kozlov

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika