www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Į Izraelį ir Palestiną patariama nevykti

Marijampolėje veikiantys kelionių organizatoriai sakė, kad, jų žiniomis, šiuo metu nėra mūsų regiono turistų šioje karo ištiktoje šalyje. Tačiau visi kalbintieji pridūrė, kad į Izraelį galima nuvykti savarankiškai, tad negalima teigti, kad mūsų kraštiečiai nepateko į karo zoną.

EPA-ELTA nuotrauka.

Nespėjo išskristi

Marijampolietė Rita (pavardė redakcijai žinoma) su šeima praėjusį sekmadienį, spalio 8 d., turėjo išskristi į pažintinę kelionę Izraelyje. Kelionė buvo suplanuota seniai, sudaryta sutartis su „Novaturu“. Tačiau išvakarėse (šeštadienį, apie 16 val.), kai lagaminai jau buvo sukrauti, Rita gavo šio kelionių organizatoriaus pranešimą, kad dėl įvykių Izraelyje kelionė neįvyks.

style="display:block" data-ad-client="ca-pub-8077967890001014" data-ad-slot="9654008404" data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

– Ir ačiū Dievui, – sako p. Rita. – Dar prieš gaudama žinutę, vos išgirdusi apie prasidėjusį karą, pasakiau šeimai, kad niekur aš neskrisiu ir jų neleisiu.

Savaitę šioje šalyje turėjusi keliauti marijampoliečių šeima nedūsauja dėl neįvykusios kelionės – atvirkščiai, džiaugiasi, kad nespėjo išskristi.

Situacija keičiasi greitai

Užsienio reikalų ministerija  (toliau – URM) išplatino pranešimą, kad Hamas teroristinei grupuotei pradėjus teroristines atakas prieš Izraelį, įsiveržus į šalies teritoriją ir vykdant teroro aktus, Izraelis paskelbė karo padėtį. Bendra URM rekomendacija Lietuvos piliečiams – įvertinti būtinybę šiuo metu keliauti į Izraelį (ir Palestiną), tačiau saugumo situacija šalyje kinta labai greitai, todėl būtina nuolat sekti informaciją ir būti budriems.

URM taip pat primygtinai rekomenduoja nevykti į tam tikras Izraelio ir Palestinos teritorijas. Šiuo metu ypač įtempta situacija yra pasienyje su Gazos ruožu, Jeruzalėje, Vakarų Krante, taip pat Izraelio šiaurėje esančiose Golano aukštumose bei pasienyje su Libanu, Jenino, Nabluso bei Hebrono regionuose Palestinoje.

Šiuo metu esantiems Izraelyje ar Palestinoje rekomenduojama būti ypatingai budriems, imtis visų atsargumo priemonių, sekti oficialią institucijų informaciją, laikytis vietos valdžios institucijų nurodymų, būtinai susižinoti artimiausios slėptuvės vietą.

Taip pat rekomenduojama stebėti oro uostų informaciją. Daug oro linijų/ skrydžių kompanijų jau atšaukė skrydžius į/iš Izraelio, todėl susisiekimas su Izraeliu yra apribotas.

Jei šiuo metu Izraelyje arba Palestinoje yra jūsų artimieji, URM prašo nedelsiant užsiregistruoti adresu https://keliauk.urm.lt/keliones-registracijos-forma, kad prireikus būtų galima susisiekti dėl konsulinės pagalbos.

Prireikus konsulinės pagalbos, prašome kreiptis į Lietuvos ambasadą Izraelio Valstybėje tel. +972 3 6958 685 ar el. pašto adresais amb.il@urm.lt, consul.il@urm.lt.

style="display:block; text-align:center;" data-ad-layout="in-article" data-ad-format="fluid" data-ad-client="ca-pub-8077967890001014" data-ad-slot="3901525172">

Taip pat primename, kad Lietuvos piliečiai dėl konsulinės informacijos gali kreiptis visą parą veikiančiu Užsienio reikalų ministerijos telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt.

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus, esant krizinei situacijai užsienio šalyje.

Ar saugus Egiptas?

„Suvalkietis“ pasidomėjo, ar yra saugu turistams keliauti į Egiptą (nuo Gazos ruožo iki Šarm el Šeicho kurorto – vos 400 kilometrų), kelionių agentūros „Kelionių šalis LT“ atstovė Julija Smarodinienė sakė, kad kol kas jokios informacijos apie atšaukiamas keliones nėra. Tiems, kas suplanavę keliones į Hurgadą, kuri nuo karo zonos nutolusi apie 1000 kilometrų, taip pat niekas neturėtų keistis.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika