www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Marijampolės regiono įmonėse mažėja darbuotojų

Marijampolės regione kai kurios įmonės susiduria su darbuotojų trūkumu. Pagal pateiktą statistiką internete, vienose bendrovėse pastebimas darbuotojų skaičiaus mažėjimas, kitose priešingai – matoma, kad darbuotojų skaičius tolygiai išsilaiko kurį laiką. Pramonės įmonių klausėme, kokia padėtis jų bendrovėse, kokie faktoriai lemia, kad vienur darbuotojų mažėja, kitur jų skaičiai nekinta.

„Ikea Industry Lietuva“  tikisi turėti didesnį dirbančiųjų gamykloje skaičių nei 2023 metų pradžioje. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Dažniausios darbuotojų atleidimo priežastys

Šiandien didžioji dauguma įmonių susiduria su darbuotojų kaita, tai gali lemti įvairiausios priežastys. Kaip teigia „Mantingos“ personalo direktorė Nijolė Daukšienė, darbuotojų kaitą neretai lemia pasikeitusios gyvenimo aplinkybės, pavyzdžiui, motinystės atostogos, pasikeitusi gyvenamoji vieta, nebetinkantis darbo grafikas. Tačiau pasitaiko ir atvejų, kai darbuotojas sulaukia patrauklesnis darbo pasiūlymo arba kolektyvą palieka dėl nesutarimų.

Uždarosios akcinės bendrovės „Sūduvos vandenys“ direktorius Vytautas Jašinskas  priduria, kad taip pat darbuotojai palieka darbovietę sulaukę pensinio amžiaus.

Yra atvejų, kai žmonės būna priversti išeiti iš darbo. UAB „Ikea Industry Lietuva“, įsikūrusios Kazlų Rūdoje, biuro vadovė Renata Saukienė teigė, jog dėl sumažėjusių užsakymų 2023 metų pradžioje turėjo peržiūrėti įmonės darbuotojų skaičių. Tai palietė 16 jų įmonės dirbančiųjų. Ar jie buvo atleisti, ar išėjo savo noru – biuro vadovė nekomentavo.

Įtaka darbui dėl mažėjančio darbuotojų skaičiaus

Dėl darbuotojų pasitraukimo iš darbo vietų kai kurios darbovietės patiria nuostolių, nukenčia darbo kokybė, tačiau, kaip teigia UAB „Sūduvos vandenys“ direktorius, sumažėjęs darbuotojų skaičius įtakos jų veiklai neturi, likusiems netenka dirbti daugiau, darbo krūvis paskirstomas tolygiai. V. Jašinsko teigimu, darbuotojus labiausiai motyvuoja darbo užmokestis, darbo sąlygos, darbo mikroklimatas. „Šiuo metu bendrovė įgyvendina struktūrinius pokyčius, kurių metu gali būti nutrauktos darbo sutartys su 22 darbuotojais“, – sakė „Sūduvos vandenų“ direktorius.

Žurnalistas, rašydamas šią publikaciją, norėjo pakalbinti ir UAB „Kegisa“ įmonę, išsiuntė klausimus, prašydamas pakomentuoti, ar mažėja jų bendrovėje darbuotojų, kokios priežastys, kokią įtaką tai daro jų veiklai, tačiau vadovas Saulius Burneika komentarų nepateikė.

Jaučiama darbuotojų augimo tendencija

Yra Marijampolės savivaldybėje veikiančių įmonių, kuriose situacija dėl įdarbinimo priešinga. Nereikia atleisti darbuotojų dėl to, kad jų būtų per daug, bet jų trūksta, jų ieškoma, nes pačios įmonės plečiasi. N. Daukšienė pabrėžia, kad šiuo metu galėtų priimti beveik 100 asmenų į „Mantinga“ įmonę: „Investuojame į naujas linijas, naujus gaminius, tad atsiranda poreikis ir didesniam darbuotojų skaičiui gamyboje, o kartu ir administracijoje – auga poreikis parduoti, pervežti, apskaityti, nupirkti žaliavų ir panašūs procesai, užtikrinantys įmonės veiklą“. Šiandien bendrai „Mantinga Group“ dirba daugiau kaip 1700 žmonių.

UAB „Mantinga“ stengiasi išlaikyti darbuotojus.

R. Saukienė, „Ikea Industry Lietuva“ biuro vadovė džiaugiasi, kad padaugėjus užsakymų antroje metų pusėje, jie galės įdarbinti apie 20 nuolatinių darbuotojų bei dar daugiau laikinai dirbančiųjų.

Anot biuro vadovės, pabaigus numatytas atrankas ir įdarbinus žmones, įmonė turės didesnį dirbančiųjų gamykloje skaičių nei 2023 metų pradžioje.

Darbuotojai motyvuojami nekeisti darbo

Nemaža dalis įmonių visoje Lietuvoje dažnai darbuotojams siūlo motyvacinius priedus, kad šie liktų dirbti. Taip pat motyvacinėmis priemonėmis bando pritraukti naujų žmonių į savo įmones. „Mantinga“ personalo direktorė nurodė, kokios yra pagrindinės priežastys, motyvuojančios dirbti jų įmonėse: „Pirmiausia, tai sąžiningas atlygis, gera darbo aplinka, geras kolektyvas, tobulėjimo galimybės. Taip pat papildomos naudos, pavyzdžiui: sveikatos draudimas, vaišinimas, pavėžėjimas ir panašiai.“ Direktorė teigė, kad visuomet bando išsiaiškinti išeinančio iš darbo žmogaus motyvus. Jeigu tai lėmusios priežastys ne asmeninės, stengiasi inicijuoti pokyčius iš savo pusės, kad darbuotojas jaustųsi kuo geriau.

Roman Kozlov

Rodyti komentarus (1)

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika