www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Prasidėjo Marių parko salos metamorfozė

Marijampoliečių ir miesto svečių pamėgtoje Marių parko saloje jau vyksta statybų darbai. Pagrindinis projekto tikslas –  įveiklinti Marių salos parką, kad jis taptų dar patrauklesnis savivaldybės gyventojams laisvalaikiui praleisti.

Šalia senojo tilto statomas naujas. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Marijampolės savivaldybės administracijos Komunikacijos skyrius pranešė, kad projekto realizavimo kaina gali siekti iki 700 tūkst. eurų. Daugiau nei pusę numatytos sumos – 403 tūkst. eurų – šio projekto įgyvendinimui skirs Marijampolės laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusią danų kapitalo įmonę „Dovista“ valdančios bendrovės darbuotojų fondas „Employee Foundation of the VKR Group“.

Jau šiandien miestiečiai Marių parko saloje gali pamatyti, kaip čia intensyviai vyksta darbai. „Šiuo metu pakloti kabeliai apšvietimui, kasami pėsčiųjų ir dviračių takai. Be to, remontuojamas tiltas į salą“, – mintimis dalijosi Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Nors Marijampolės miestas gali pasidžiaugti net keliomis poilsio oazėmis, esančiomis Vytauto Didžiojo, Poezijos ir Pašešupio parkuose, tačiau naujasis projektas pasiūlys vietą, kuri tiks ne tik pasyviam, bet ir aktyviam poilsiui. Tikimasi, kad jau kitų metų pavasarį Marių parko sala pritrauks dar daugiau lankytojų. Po projekto įgyvendinimo saloje atsiras vingiuoti pėsčiųjų ir dviračių takeliai, bus įrengtas takų apšvietimas, suoleliai, vaikų žaidimo aikštelės, laipynės ir pikniko zonos. Saulėtomis dienomis lankytojai galės pasidžiaugti smėlėtu paplūdimiu, paplūdimio tinklinio aikštynais, o dėmesį trauks vandenyje plūduriuojanti medinė sala. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad pasibaigus darbams Marių parko salos erdve galės džiaugtis ir asmenys, turintys negalią. K. Podolskis tikina, kad prieiga prie atsinaujinusių erdvių bus užtikrinta visiems.

Marijampolės parkai ir rekreacinės zonos džiugina ne tik vietos gyventojus, bet taip pat yra svarbus veiksnys didinti turizmo patrauklumui mieste. Atvykstantys žmonės stebisi, kad miestas puikiai sutvarkytas, gražus, turi skirtingiems poreikiams pritaikytas rekreacines zonas.

Marijampolės turizmo ir verslo informacinio centro „SMART Marijampolė“ direktorė Ieva Vizgirdienė pabrėžia, kad Marijampolė gali džiaugtis savo parkais ir infrastruktūra. Kalbėdama apie Marių parko saloje vykstančius darbus, marijampolietė teigia, kad toks atsinaujinimas – didelis privalumas. „Tai, kad šis parkas bus dar patrauklesnis, turės geresnę infrastruktūrą, jame bus galima leisti laiką bei naudotis įvairiomis pramogomis, didelis pliusas“, – mintimis dalijosi I. Vizgirdienė. 

Rengiami pėsčiųjų takai.

Savivaldybės administracijos direktorius K. Podolskis teigia, kad projekto darbai nepakenks statybų teritorijoje esančiai augmenijai ir gyvūnijai. „Saloje išliks esami natūralios gamtos elementai, o visa salos teritorija bus stebima vaizdo kameromis, kad nebūtų niokojama nei gamta, nei sukurta nauja infrastruktūra“, – kalbėdamas apie projekto darbus pasakojo K. Podolskis.

Vaizdo stebėjimas leis užtikrinti, kad atsinaujinusi rekreacinė zona būtų apsaugoma nuo neigiamo poveikio. Be to, po projekto įgyvendinimo darbų, Marių parko sala bus rūpestingai tvarkoma: viešąsias erdves ir parkus prižiūrinčios įmonės užtikrins, kad būtų surinktos atliekos, nupjauta žolė ar atlikti kiti būtini tvarkymo darbai.

Marijampolės Marių parko saloje prasidėjusiais darbais džiaugiasi ir miesto meras Povilas Isoda. „Džiugu, kad marijampoliečiams ir miesto svečiams kuriama dar viena poilsio ir laisvalaikio oazė, kurioje veiklos bus ir mažiems, ir dideliems“, – savo feisbuko paskyroje rašė P. Isoda. 

Marių parke lig šiol vykdavo įvairios šventės, lankydavosi marijampoliečiai. Tikimasi, kad atsinaujinusi erdvė taps dar aktyvesniu gyventojų traukos centru. Žmonės, dalyvaujantys renginiuose, kurie įvyks atgijusioje Marių parko saloje, galės mėgautis ne tik šventės programa, bet ir prižiūrėta gamta ir naujomis pramogomis.

Planuojama, kad Marių parko saloje vykstantys darbai padės sukurti ne tik jaukią ir gražią aplinką marijampoliečiams, bet ir pritraukti į miestą daugiau svečių.

Gabrielė Minelgaitė

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika