www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Pasaulinę psichikos sveikatos dieną minima akcija „Žalia šviesa gyvenimui“

Šiandien visame pasaulyje minima psichikos sveikatos diena, o nevyriausybinė organizacija „Jaunimo linija“ Lietuvoje inicijuoja akciją „Žalia šviesa gyvenimui“. Žaliai apšviesti pastatai visoje Lietuvoje turėtų priminti, kad psichikos sveikata yra svarbi kiekvieno žmogaus kasdienės gerovės dalis ir jos nederėtų pamiršti.

„Jaunimo linijos“ nuotrauka.

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), vienas iš aštuonių žmonių visame pasaulyje turi psichikos sveikatos sutrikimų, kurie gali turėti įtakos jų fizinei sveikatai, gerovei, bendravimui su kitais ir pragyvenimo šaltiniui. Lietuva pirmauja pagal jaunų žmonių savižudybių skaičių pasaulyje, apie 80 proc. Lietuvos studentų nuolat jaučia nerimą, o trečdalis mokinių mokykose yra patyrę patyčias. Psichinės sveikatos sutrikimai dažnai vis dar stigmatizuojami, o emocinio raštingumo jauniems žmonėms labai trūksta. Situaciją pakeisti galime tik visi kartu: nuolat kalbėdami apie tai, kaip mes jaučiamės ir nelikdami abejingi mūsų artimųjų blogai savijautai.

Spalio 10-osios vakare žaliai nušvis Vilniaus televizijos bokštas, pagrindiniai Vilniaus miesto tiltai, Lietuvos Respublikos Seimo pastatas, Šiaulių Prisikėlimo aikštė, Alytaus miesto teatras, Tauragės savivaldybės pastatas ir Tauragės pilis. Trakuose žaliai švies fontanai, Elektrėnuose – pantoninis tiltas, o Želsvos kaimo bendruomenė apšvies žaliai centrinėje aikštėje esantį laikrodį.

Šiemet prie akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“ jungiasi virš 160 bendruomenių, nevyriausybinės organizacijos, jaunimo centrai, bibliotekos, mokyklos, darželiai, ligoninės, poliklinikos, globos namai ir gerovės centrai iš ko ne visų Lietuvos miestų ir miestelių. Kas apšviesti pastatų galimybės neturi, ketina rengtis žaliai, gerti žalius sveikus kokteilius, pasikeis logotipus į žalius, socialiniuose tinkluose dalinsis ne tik žalių objektų nuotraukomis, bet ir savo artimuose ratuose kalbės apie psichinę sveikatą.  

Prie akcijos jungiasi ir verslo įmonės – bendrovė „Eika“ žaliai nušvies instaliaciją Vilniaus „Live Square“ aikšteje, bendrovė „SBA“ žalią šviesą įžiebs savo pastatuose „Green Hall“ Vilniuje bei „BLC“ Kaune, bendrovės „Acme Group“ AB „Šiaulių energija“ žaliai nušvies administracinius pastatus, o AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ žaliai apšvies aukščiausią Lietuvos pastatą – Vilniaus televizijos bokštą.

Kavinių tinkle „Caffeine“ nuo spalio 10-osios bus galima išgerti specialios akcijos kavos. Akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“ informaciniai partneriai – LNK televizija, žurnalas „Žmonės“, portalas 15min.lt, Lukiškių kalėjimas 2.0.

Akciją vainikuos „Jaunimo linijos“ paramos koncertas „Žalia šviesa gyvenimui“, kuris vyks Vilniuje, Lukiškių kalėjimo 2.0 Cerkvėje. Koncerte pasirodys „Jaunimo linijos“ ambasadoriai – atlikėjai Dominykas Vaitiekūnas bei Gabrielė Vilkickytė kartu su „stand-up“ komikais Vita Žiba bei Evaldu Jasaičiu. Visi jie pasakos savo asmenines istorijas, taip skatindami ir kitus jaunus žmones dalintis savo sunkumais. Koncertas „Žalia šviesa gyvenimui“ yra nemokamas, jo metu bus galima skirti paramą „Jaunimo linijai“.

Pasižadėti rūpintis savimi galima čia: https://zaliasviesa2023.jaunimolinija.lt/

Paremti „Jaunimo liniją“ galima čia: https://parduotuve.jaunimolinija.lt/

„Jaunimo linijos“ informacija

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika