Spalio 11 dienos „Suvalkietyje” skaitykite:
Iš tarptautinės olimpiados Gytis grįžo su bronza

Profesija suteikia privilegiją pabendrauti su jaunais žmonėmis, kurie stebina brandumu, išmintimi, įdomiomis idėjomis ir įžvalgomis. Šios pažintys teikia didžiulę viltį dėl mūsų šalies ateities.
Šį kartą pristatome marijampolietį moksleivį Gytį LUKOŠEVIČIŲ iš Rygiškių Jono gimnazijos (mokytoja Marija Paltanavičienė), atstovavusį mūsų šaliai 16-ojoje tarptautinėje geomokslų olimpiadoje IESO-2023, vykusioje nuotoliniu būdu. Šioje tarptautinėje olimpiadoje dalyvavusius mūsų šalies mokinius lydėjo sėkmė – laimėti visų spalvų medaliai…
Nukėlėme kepurę prieš kaimo žmogų

Šeštadienį vėjas taip siautėjo, kad galėjo nupūsti net skrybėles nuo galvų. Bet skrybėlės, kurios puošė ne galvas, bet visas Marijampolėje vykusias „Sūduvos kraitės“ šventės erdves, buvo nenupučiamos, jų puošimo idėjos – nepakartojamos! Pagarba skrybėlių dizaineriams iš įvairių ugdymo įstaigų!
Skrybėlės – tik šventės simbolis. O jos esmė ir tikslas – pagerbti žmones, kurie dirba žemę, augina gyvulius ar paukščius, puoselėja aplinką. Tad simboliškai buvo „nukeltos skrybėlės“ ir nusilenkta prieš juos, mūsų maitintojus…
Šviesoforai Marijampolėje: kas svarbiau – saugumas ar laikas?

Prasidėjus mokslo metams, kai į mokyklas, darželius tėvai vėl pradėjo vežioti vaikus, po atostogų visi grįžo į darbus, Marijampolėje padaugėjo transporto priemonių spūsčių. Yra gatvių, mikrorajonų, kur, jeigu tik galite rinktis kitą maršrutą, geriau nevažiuokite, nes spūstyse praleisite daug brangaus laiko, gadinsitės nervus, vėluosite į darbus. Tiesa, vilniečiai siūlo marijampoliečiams pagyventi sostinėje, kad pajustų, kas iš tiesų yra transporto spūstys. Bet kiekvienam savos problemos aktualiausios…
Želsvos kaimo bendruomenė tvarkosi savo naujuosius namus

„Suvalkietyje“ rašėme, kad Želsvos kaimo bendruomenė jau turi savo namus ir bendruomenininkams nereikės glaustis vietos progimnazijos patalpose ar ieškoti kitų vietų. Pagal panaudos sutartį Marijampolės savivaldybės administracija patalpą skyrė ten, kur anksčiau mokėsi į progimnaziją kažkada netilpę pradinukai. Penkerius metus patalpos buvo tuščios, tad pirmas darbas bendruomenei buvo imti šluotas ir tvarkytis…