www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Baklažanai, jūs – „patieka“ mano, kas jūsų nevalgo – nieko neišmano!

Ir man tai neįprasta daržovė – niekaip nepavykdavo jos gardžiai pagaminti. Bet vos tik pradedi kalbėti apie savo problemą – žiūrėk, ima ir atsiranda, kas padeda ją išspręsti. Taip buvo ir su baklažanais, kurių dabar ne tik parduotuvėje, bet ir turguje galime nusipirkti.

Baklažanai. Nuotrauka iš interneto.

Baklažanų fanė Giedrė paaiškino, kad yra paprasta taisyklė: prieš kepdami juos šiek tiek pabarstykime druska ir nuspauskime vandenį. Ji baklažanus pjausto išilgai juostomis (galima ir riekelėmis). Kepa keptuvėje, bet sako, galima bandyti ir orkaitėje – išdėlioti ir apšlakstyti aliejumi, tik labai sukepti nereikėtų.

Marinuotų baklažanų patiekalui reikės:

2 arba 3 baklažanų, 1 citrinos ir 2 žaliųjų citrinų (laimo), indelio skystos paprikos, apelsino, česnakų, petražolių arba kalendros, aliejaus kepti.

Baklažanus nuplauname, galiukus nupjauname, supjaustome (galima ir išilgai juostomis, ir riekutėmis). Gražiai apkepame aliejuje abi puses. Iškeptus išdėliokime ant popierinio rankšluosčio, kad susigertų riebalai.

Į dubenėlį išsunkiame visas tris citrinas, apelsiną, smulkiai sutarkuojame česnaką, supilame indelį skystos paprikos (Giedrė ją perka LIDL’e), padažą sumaišome. Susmulkiname nuplautus žalumynus.

Į indą dėliojame taip: sluoksnis baklažanų, užpilame padažo, pabarstome žalumynų. Ir vėl –  baklažanai, padažas, žalumynai…

Štai ir viskas.

P. S. Padažo stiprumą galima reguliuoti mažinant (arba didinant) paprikos ir česnakų kiekį. Galima įdėti pusę šaukštelio medaus – truputis saldumo nepamaišo. Visas šis gėris šaldytuve gali pastovėti, skoniai subręsta ir būna dar skaniau. Ypač tai svarbu, jei laukiame svečių ir kai ką norime pasigaminti iš anksto.

Giedrė išbandė dar vieną šio patiekalo variantą: į juostelę taip marinuoto baklažano įsuko šiek tiek „Filadelfijos“ sūrelio. Sakė, kad nuostabiai skanu! O įprastai šitaip marinuoti baklažanai valgomi su duona arba prie neutralaus skonio patiekalų (pvz. kiaušinių).

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika