www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Legendinį filmą „Angelų takais“ moksleiviai gali pamatyti nemokamai

Legendinis virtualios realybės filmas „Angelų takais“, paremtas M. K. Čiurlionio kūrinių motyvais,  pradeda naują švietėjišką kelionę – turą po Lietuvą.

Pasivaikščioti „Angelų takais“ galės ne tik didžiųjų Lietuvos miestų, bet ir Marijampolės gyventojai.

„Angelų takais“ – atgaiva siela

„Angelų takais“ – tai unikalus filmas – legenda, kviečiantis pasinerti į M. K. Čiurlionio kūrybą virtualios realybės pagalba.

Tai vienas inovatyviausių meninių projektų Lietuvos istorijoje, atkuriantis bene 60 lietuvių menininko, dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio paveikslų. Tai daugiau nei filmas, tai patyriminė kelionė, kuri virtualios realybės technologijų dėka sukuria jautraus būvimo, panirimo į menininko pasaulį pojūtį.

„Chaoso, baimės ir skubėjimo kupinoje realybėje šis filmas – tikra atgaiva ir poilsis sielai. Gal todėl daugelis žiūrovų grįžta ir nori šią harmoniją patirti dar ir dar kartą. Kartais patekti į filmo seansus net neįmanoma, todėl raginame registruotis iš anksto. Leidomės į turą po Lietuvą – norime pasiekti net tolimiausius miestelius, mokyklas, kad unikalų filmą pamatytų visa Lietuva.

Tai pirmasis virtualios realybės filmas, sulaukęs tokios stebėtinos sėkmės. Ir mūsų projekto dėka – jis keliauja pas žiūrovus tiesiai į jų miestelius ir mokyklas. Galbūt kažkuriai bendruomenei tai yra metų įvykis, nes kokybiški kultūros renginiai juos pasiekia retai“, – pasakoja šio projekto iniciatorius Lukas Verpetinskas.

Filmas – viena iš TOP geriausių edukacijų Lietuvoje

Virtualios realybės švietėjiškas projektas „Angelų takais“ – TOP 10 geriausių edukacijų reitinge.

Šis filmas – įvairaus amžiaus žiūrovams: nuo 6 metų iki senjorų – tinkanti ir patinkanti patirtis. Tai puikus būdas susipažinti su menu šiuolaikišku būdu – interaktyviai. Moksleiviai, pasinaudoję kultūros pasu, šį kultinį filmą gali žiūrėti nemokamai. Mokytojai, subūrę grupę, taip pat gauna šią galimybę.

Daugelis gerai atpažįstamų paveikslų filme vaizduojami beveik identiškai originaliems kūriniams, tad vaizdų ir garso pagalba edukacijos dalyviai yra vedami per unikalią kelionę, leidžiančią jiems suprasti pasaulio trapumą, ugdyti kūrybiškumą, kritinį mąstymą, susipažinti su inovatyvia ir pasaulį keičiančia VR technologija, ugdyti skaitmenines kompetencijas.

Kiekviena mokykla gali pasinaudoti kultūros pasu ir pasikviesti „Angelų takais“ į savo miestelį ar bendruomenę.   

Apdovanojimai – ne tik iš kino kritikų

Prestižinių tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatas – virtualios realybės filmas „Angelų takais“ – Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko kūrinys, skirtas dailininko, kompozitorius ir abstrakčiojo meno pirmtako M. K. Čiurlionio kūrybai pagerbti.

Kaip pasakoja „Angelų takais“ režisierė K. Buožytė, kiekvienas M. K. Čiurlionio paveikslas – lyg portalas į kitą pasaulį. Virtuali realybė ir yra tas įrankis, kuris padeda tai pamatyti, pajusti, patekti į portalo vidų. Tariant kitais žodžiais, patekti į pažangiausio to meto Lietuvos kūrėjo pasaulį.

Projektas sužavėjo 2018 m. Venecijos kino festivalio auditoriją, 2019 m. Jungtinėje Karalystėje pelnė prestižinį apdovanojimą už pasiekimus mene ir technologijose skiriamą „Lumen Prize for Art and Technology“.

O 2020 m. „Angelų takais“ apdovanotas „Sidabrine gerve“ už profesinę meistrystę, tačiau tikroji VR filmo „Angelų takais“ vertė slypi žiūrovų širdyse.

Šį išskirtinį filmą jau pamatė daugiau nei 200 000 žiūrovų, kai kurie jų – net po 2-3 kartus. Tarp filmo gerbėjų – daug žinomų žmonių: nuo aktorių, nuomonės formuotojų – iki politikų.

Visiškai neseniai „Angelų takais“ komanda grįžo iš Nevados, Jungtinių Amerikos Valstijų.  Juodosios olos dykumoje vykusiame 35–jame legendiniame „Burning Man“ festivalyje, kuriame dalyvavo apie 73 tūkst. žmonių, rodytiems seansams žiūrovai negailėjo susižavėjimu kupinų atsiliepimų ir stebėjosi mažos šalies pasiekimais meno ir technologijų pasaulyje.

Marijampolėje „Angelų takais“ pasivaikščioti lankytojai kviečiami spalio 11–lapkričio 25 dienomis Marijampolės kultūros centre.

Detaliau sužinoti, kada ir kur nutūps „angelai“ galima www.angelutakais.lt

Organizatorių informacija

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika