www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Mokytojai laikinai pristabdo streiką

Ketvirtadienį streikuojančių mokytojų ir mokinių eisena iš Klaipėdos atkeliavo į Vilniaus Vinco Kudirkos aikštę, kur 16 val. įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) mitingas. Kaip ir per Mokytojų dieną, čia susirinko pedagogai iš visos šalies, palaikantys streiko idėją.

Mokytojų streikas Vilniuje. Žygimanto Gedvilos (ELTA) nuotrauka.

Feisbuko paskyroje buvo nurodomos tikslios koordinatės, kur eina grupė mokytojų, kad norintys galėtų prisijungti. Per visą kelionė buvo įveikti beveik 400 kilometrų, eita nuo Klaipėdos per Gargždus, Endriejavą, Rietavą, Laukuvą, Kaltinėnus, Nemakščius, Raseinius, Ariogalą, Vilkiją, Kauną, Rumšiškes, Elektrėnus, Grigiškes.

Kaip teigė A. Navickas, šį kartą streikavo apie 180 mokyklų. Streikuojantys pedagogai sutarė laikinai pristabdyti streiką, grįžti į klases, o lapkričio 22 dieną aktyvus streikavimas būtų tęsiamas iki gruodžio 5 dienos, kai Seime bus svarstomas valstybės biudžetas.

LŠDPS kelia 20 reikalavimų Vyriausybei, iš kurių svarbiausi šie: didesnė alga, mažesnis krūvis ir ir mažesnis mokinių skaičius klasėje. Per derybas Vyriausybė pasiūlė algą kitais metais kelti 21 proc., streikuojanti profesinė sąjunga savo reikalavimų kartelę nuleido iki 32 proc.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika