www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Noras uždirbti pinigų nugalėjo sveiką protą

Į  Vilkaviškio policijos komisariatą kreipėsi 57 metų gyventojas. Jis pasiskundė, kad sukčiai iš jo apgaule išviliojo 1490 eurų.

Ričardo Pasiliausko nuotrauka.

Gyventojo bėdos prasidėjo, kai socialiniuose tinkluose jis aptiko informaciją apie galimybę investuoti kriptovaliuta ir gerai uždirbti. Susigundęs vyras parsisiuntė investavimui programėlę. Tačiau po pirmo pokalbio su tariamais investavimo ekspertais, jis susigaudė, kad čia kažkas ne taip, kad čia gali būti sukčiai, ir nutraukė bet kokį bendravimą. Praėjo nemažai laiko, bet sukčiai vilkaviškiečio ramybėje nepaliko.

Spalio 10-ąją jis sulaukė rusiškai kalbančio vyro telefono skambučio. Šis prisistatė investavimo ekspertu. Ekspertas vilkaviškiečiui paaiškino, kad per tą laiką, kol jis nebendravo su investavimo įmone susikaupė jo pinigų. Juos įmonė galėtų pervesti į vilkaviškiečio sąskaitą. Žmogus apsidžiaugė. Sukčiai jam atsiuntė nuorodą ir paprašė aktyvuoti. Aktyvavus nuorodą pasirodė skaičiai, kuriuos vilkaviškietis pasakė sukčiams. Šie tvirtino, kad dabar reikia jo prisijungimo duomenų prie banko sąskaitos, kad pervestų pinigus. Patikėjęs sukčiais gyventojas atskleidė internetinės bankininkystės duomenis.

Po geros valandos vilkaviškietis, prisijungęs prie banko, pamatė, kad jo sąskaita užuot pasipildžiusi investavimo metu uždirbtais pinigais ištuštėjo. Sukčiai buvo pasisavinę 1490 eurų.

Policija gyventojus ragina kritiškai vertinti įvairius pasiūlymus investuoti. Apie apgaulę pranešimus nuolat platina ir bankai. Perspėjimas akivaizdus: jeigu sulaukėte rusakalbio asmens skambučio su siūlymu investuoti, nutraukite pokalbį. Dažniausiai – tai būna sukčiai. Dar vienas požymis, padėsiantis susigaudyti – sukčiai žada didelį ir greitą pelną, ragina sprendimą priimti kuo greičiau. Jeigu susidūrėte su tokiais pasiūlymais, baikite pokalbį.

Banko specialistai akcentuoja, kad investavimo procesas yra raštiškas, paremtas dokumentais, o ne žodiniu susitarimu telefonu.

Specialistai primena, kad savo įrenginiuose gyventojai nediegtų jokių sukčių prašomų programėlių, nebendrautų su jais per „WhatsApp“ ir „Viber“ programėles.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika