www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Po lietuvių kalbos labirintus – su Marijampolės gimnazistais

Trečiadienį, spalio 18-ąją, Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 22) Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir Valstybinė kalbos inspekcija Marijampolės savivaldybės jaunuomenei rengia susitikimą ir kviečia paklaidžioti po lietuvių kalbos labirintus.

11 val. bibliotekos salėje vyks pamoka-nepamoka „Lietuvių kalbos labirintuose“, kurioje su marijampoliečiais bendraus Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) pirmininkė dr. Violeta Meiliūnaitė, Komisijos ryšių su visuomene atstovė Aurelija Baniulaitienė, Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko pavaduotojas Donatas Smalinskas. Apie dabartinės lietuvių kalbos kitimo tendencijas pasakos Vilniaus universiteto doc. dr. Antanas Smetona.

Aplankyti Sūduvos sostinę ir susitikti su šių metų Lietuvos jaunimo sostinės gimnazistais, taip pat jų mokytojais kalbos institucijas paskatino sukaktis – šiemet lapkričio 18 d. sukanka 35-eri metai, kai lietuvių kalbai sugrąžintas valstybinės kalbos statusas. Marijampoliečiams, kurių mieste, beje, yra ir originalus paminklas „Tautai ir Kalbai“, norima priminti tuos rūsčius, bet jau Sąjūdžio šviesos nutviekstus 1988-uosius, kai pradėjusi laisvėti Lietuvos visuomenė privertė tuometę valdžią padaryti nuolaidų ir grąžinti lietuvių kalbą į viešąjį gyvenimą. Šie įvykiai turėjo ypatingą atgarsį ir Sūduvos sostinėje. 1989-ųjų kovo 21 d. tris dešimtmečius Kapsuku vadinto miesto gyventojai išsireikalavo sugrąžinti senąjį istorinį Marijampolės vardą. Susitikime bus rodomas kalbos statuso 35-mečiui sukurtas 15 min. trukmės apžvalginis dokumentinis filmas „Išsaugojome kalbą“ su istoriniais kadrais ir šiandienos žmonių mintimis apie lietuvių kalbą. Filmą marijampoliečiai turės galimybę pamatyti vieni iš pirmųjų.

Tos pačios dienos vakarą nuo 18 val. bibliotekoje rengiamas Marijampolės gimnazistų protmūšis, kuriame jie komandomis varžysis dėl Kalbos komisijos įsteigtų prizų.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika