www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Finansiniai sukčiai įmonėms siuntinėja melagingus laiškus

Finansinių technologijų bendrovė „Paysera“ perspėja apie išaugusį fišingo (angl. phishing) laiškų skaičių Lietuvos įmonėms. Šiais laiškais finansiniai sukčiai siekia išvilioti su prisijungimu prie mokėjimo sąskaitos susijusius duomenis.

Nuotrauka iš interneto.

Tarp bendrovei pranešusių apie gautus sukčių laiškus daug įmonių, kurios nėra „Paysera“ klientės. Tai reiškia, kad finansiniai sukčiai masiškai siunčia laiškus viešai internete prieinamais kontaktais. Laiškuose pateikiama nuoroda į suklastotą interneto svetainę, kurios aplinka panaši į tikrąją.

„Paysera“ informavo klientus apie sukčių keliamą grėsmę per vidinius kanalus: programėlėje ir internetinėje bankininkystėje, ragindama juos būti atidesnius ir budrius. Vis dėlto, bendrovė užregistravo keletą atvejų, kai sukčiams iš įmonių pavyko išvilioti su prisijungimu prie sąskaitos susijusius duomenis. Pasinaudoję klientų atskleistais duomenimis, sukčiai išvedė iš sąskaitų kelių tūkstančių eurų sumas. Dalį sukčių išvestų lėšų bendrovei pavyko klientams sugrąžinti. Nukentėjusioms įmonėms bendrovė rekomendavo kreiptis į Policiją.

„Paysera“ sukčiavimo prevencijos ekspertai primygtinai sako gavus panašius laiškus nuorodų nespausti. Laiškų ar SMS žinučių tikrumą visuomet rekomenduojama pasitikrinti, susisiekus su įmone oficialiais kontaktais.  

Taip pat „Paysera“ konsultantai neskambina klientams, jeigu skambutis iš anksto nėra sutartas. Jeigu tam tikromis aplinkybėmis „Paysera“ atstovas ir paskpambina klientui pirmas, jis niekuomet neprašo atskleisti asmeninių ar prisijungimo prie sąskaitos duomenų.

„Paysera“ informacija

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika